«Єдина Україна»: про що, в ході проєкту, розповіли представниці УГСП слухачам з усіх куточків України

Факультет гуманітарної освіти і соціальних технологій > Новини факультету > «Єдина Україна»: про що, в ході проєкту, розповіли представниці УГСП слухачам з усіх куточків України

Університет Григорія Сковороди в Переяславі виступає партнером онлайн проєкту «Єдина Україна», організованого за ініціативи Міністерства молоді і спорту України. Його метою є формування української національної ідентичності. Проєкт розрахований на культурно-просвітницьку, національно-патріотичну роботу серед тимчасово переміщених осіб та широку аудиторію всіх, кому не байдужа історія України її культура, хто хоче навчитися відрізняти історичну правду від пропаганди, міфи від реальних історичних подій.

У ході лекційної роботи від імені УГСП виступали кандидат історичних наук, доцент кафедри публічного управління та адміністрування й кафедри політології Леся Коцур, доцент кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін, PhD Руслана Потапенко та заступник завідувача кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін з науково-проєктної діяльності, кандидат історичних наук, доцент Оксана Тарапон.

Представниці сковородинівського університету зосередили увагу слухачів на проблемах національної ідентичності, символіки і міфів як основній складовій інформаційної війни, котру веде Росія з моменту експансії на українські землі і до сьогодні; російській окупаційній політиці та засобах її боротьби з народом України; знищення його національної ідентичності, серед яких одним із найбільш тотальних і жорстоких став терор голодом. Головним посилом лекторів УГСП і проєкту загалом є те, що подолання негативних наслідків та історичних травм постколоніального, посттоталітарного і постгеноцидного минулого, відмежування від російських імперських наративів і впливів, повернення до європейських витоків і цінностей, формування нації переможців – шлях до майбутнього європейського розвитку України.

Перший етап проєкту стартував 4 і завершився 17 липня, а другий відбувся протягом 12-23 вересня 2022 року. Формат роботи включає онлайн-лекції, домашні завдання (ознайомлення з відповідною літературою, відеоматеріалами, художніми фільмами тощо), програма насичена живими дискусіями, тренінгами, обговореннями в Telegram-каналі.

За словами організаторів, проєкт набрав розголосу і масштабів, що засвідчило зростання кількості його учасників вдвічі, – якщо в першому турі було зареєстровано понад 250 осіб, то в цьому – 473. До участі долучилися слухачі різних вікових груп та професійних категорій з різних регіонів України, що свідчить про важливість історико-культурницької роботи серед українців.

Забезпечуймо інформаційний простір україноцентричним контентом, виховуймо в собі націю переможців. Спільними зусиллями до перемоги!

 

Пресцентри кафедри політології, кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін

Категорії