Забезпечення освітнього процесу кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності

Навчально-методична робота кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності

Ґрунтовну теоретичну підготовку майбутніх бакалаврів спеціальностей 015 «Професійна освіта (Документознавство)», (освітньо-професійна програма «Професійна освіта (Документознавство)»), 015 «Професійна освіта (Цифрові технології)» (освітньо-професійна програма «Професійна освіта (Цифрові технології)»), 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» (освітньо-професійна програма «Документознавство та інформаційна діяльність»), 061 «Журналістика» (освітньо-професійна програма «Журналістика та медіакомунікації») та магістрів спеціальності 015 «Професійна освіта (Документознавство)» (освітньо-професійна програма «Професійна освіта (Документознавство)»), 015 «Професійна освіта (Цифрові технології)» (освітньо-професійна програма «Професійна освіта (Цифрові технології)»), 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» (освітньо-професійна програма «Документаційне забезпечення управління та інформаційна діяльність») забезпечує професорсько-викладацький колектив кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності.

Одним з головних завдань кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності є належна організація освітнього процесу, обумовлена триєдиною метою: навчити, навчити вчитися, виховати. Колектив кафедри вирізняє удосконалене використання у освітньому процесі нетрадиційних форм та методів навчання, вартісні оцінки яких швидко корегуються шляхом регулярного моніторингу результатів освітньої діяльності.

Науково-педагогічні працівники кафедри активно впроваджують у освітній процес креативні методики, форми і засоби навчання (лекції, панельні дискусії, круглі столи, ділові ігри, тренінги тощо), щорічно оновлюють навчально-методичне забезпечення освітніх компонентів, удосконалюють методи навчання з використанням сучасних мультимедійних засобів.

Основними завданнями навчально-методичної роботи кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності є:

  • оптимізація структури та змісту освітніх компонентів;
  • вдосконалення методики проведення навчальних занять;
  • підвищення науково-педагогічної кваліфікації викладачів кафедри;
  • виконання наукових робіт;
  • удосконалення навчально-методичного та матеріально-технічного забезпечення освітнього процесу.

Науково-педагогічними працівниками кафедри підготовлено та систематизовано великий фонд мультимедійних матеріалів, що активно використовуються в рамках освітнього процесу. На сьогодні всі наявні на кафедрі в електронному вигляді презентаційні матеріали систематизовані і включені до навчально-методичних комплексів.

Традиційним у роботі кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності стало проведення методичних семінарів, які є одним із способів кваліфікованого поширення методично-педагогічних знань. Зокрема, за участі професорсько-викладацького складу кафедри було проведено науково-практичні семінари: «Значення академічної доброчесності в сучасному освітньому науковому просторі», «Практика та новітні підходи до дистанційного навчання», круглі столи «Цифрова трансформація освіти: виклики, технології, ресурси», «Академічна доброчесність як основа забезпечення якості освіти», а також науково-практичний семінар для студентів «Дистанційне навчання: сучасний погляд на переваги та проблеми», студентську наукову конференцію «Документно-інформаційні комунікації: сучасність та перспективи розвитку».

Інноваційний зміст навчання

Головний зміст розвитку освітньої діяльності кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності полягає у використанні позитивного досвіду зразків національної та міжнародної вищої освіти, адаптований до потреб і перспектив сучасного інформаційного суспільства.

Перелік освітніх компонентів у навчальних планах сформовано таким чином, щоб випускник максимально пристосувався до будь-яких вимог роботодавця та знайшов себе на ринку праці. Зв’язок із сучасними умовами праці забезпечується через організацію навчання у двох напрямах: теоретичному й практичному. Такий підхід забезпечує формування широкого спектру компетенцій випускників та дозволяє їм бути успішними фахівцями-практиками, яких потребує сучасний ринок праці.

Колективом кафедри підписано угоди про співпрацю з організаціями-партнерами, які є потенційними роботодавцями та забезпечують проведення практичної підготовки здобувачів, адже саме практика покликана підготувати майбутніх фахівців до реальної роботи за фахом, забезпечити належний рівень їхньої професійної підготовки.

Обсяг практичних занять складає не менше 50% навчального навантаження студентів. Таке відсоткове співвідношення зумовлене нагальною необхідністю практичного застосування сформованих раніше умінь та навичок, узагальнення та систематизації теоретичних знань, засвоєння методів дослідницької роботи, застосування отриманих знань на практиці, що вкрай необхідно для сучасного ринку праці.

Як наслідок, випускники кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності – це висококваліфіковані і конкурентоспроможні на ринку праці фахівці, здатні до розв’язання складних спеціалізованих задач і практичних проблем у професійній освіті та виробничій діяльності в сфері документознавства, інформаційної, бібліотечної та архівної справи, цифрових технологій.