Міжнародна діяльність

КАФЕДРА ПОЛІТОЛОГІЇ

Одним з напрямів міжнародної співпраці членів кафедри є участь науково-педагогічних працівників кафедри у закордонних конференціях:

  • Доктор політичних наук, професор Дем’яненко Б.Л. брав участь у Міжнародній науковій конференції «Miedzy Unia Europejska a Eurazia. Przestrzen poradziecka wobec szans i zagrozen», Polska Akademia Umiejetnosci, 22–25 листопада 2017 р., (Краків, Польща); ІІ Міжнародному науково-методичному вебінарі «Психологічна безпека особистості» (Україна, Переяслав – Білорусь, Брест, 17 лютого 2020 р.).
  • Кандидат філософських наук, доцент Рубан О.А. взяла участь у Міжнародній конференції «Science. Research. Development #25», 31 січня 2020 та Міжнародній конференції «Science. Research. Development #27», 30 березня 2020 року.
  • Кандидат історичних наук, доцент Коцур Л.М. 10 жовтня 2019 року взяла участь в Українсько-польському науковому форумі «Освіта для миру» (Варшава, Київ, Переяслав-Хм.); 2-3 листопада 2019 року участь у Міжнародному освітньому форумі-практикумі (International educational forum-workshop) (Київ); 19 листопада 2021 року у онлайн-участь Міжнародній науково-практичній конференції “Україна – Литва: історичні, мовно-культурні та туристські паралелі”, (Київ-Вільнюс); 18 травня 2022 року участь у Міжнародній науково-практичній конференції “Проблеми розвитку (меморіалізації) Бабиного яру: історичний, меморіальний та памяттєвий конекст”, (Переяслав-Київ-Ізмаїл-Браїла-Кагул); 21-22 серпня 2023 року онлайн-участь у ІІ Міжнародній науково-практичній конференції “Історичні, мовно-культурні та туристські паралелі”. м. Анікщяй (Литва); участь у Міжнародному конгресі “Переосмислення України та Європи: Нові виклики для істориків”, 15-17 вересня 2023 р., Вільнюс (Литва) ; 16-18 вересня 2023 онлайн-участь у III Міжнародній науково-практичній конференції «Recent advances in global science», (Вільнюс, Литва).

Викладачі кафедри є учасниками реалізації міжнародних наукових проєктів:

  • Дем’яненко Б. Л. – Виконання дослідницького проєкту (nr UMO-2016/23/D/HS5/00902) «Перші покоління свободи. Держава, патріотизм, демократія у свідомості молоді (студентів) у Польщі та в Україні – порівняльний аналіз», Педагогічний університет у Кракові (дата підписання договору: 21.08.2017 р.)
  • Коцур Л.М. – участь у Міжнародному освітньому проєкті з медіаграмотності «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», 2019-2020 роки. (Програма виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольства США в Україні та Міністерства закордонних справ і міжнародного розвитку Великої Британії у партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Міністерством культури та інформаційної політики України та Академією української преси);
  • 2021 рік – учасниця академічної групи для реалізації проекту програми ЄС Erasmus + КА2 (UTTERLY) «University Teachers’Certification Centres: Innovative Approach to Promotion Teaching Excellence»;
  • участь у проєкті Європейського Союзу Еразмус + К1 Молодь N2019-3-TR01-RF105-079765 «Виявлення та спільне використання моральних і загальнолюдських цінностей», м. Стамбул, 12-17 листопада 2022 року.
  • з 1 жовтня 2022 року – 30 вересня 2025 року входить до складу команди виконавців проєкту ЄС Erasmus + напрямку Jean Monnet №101084787 «EU security and defense system: prospects for Ukraine» (EUsds:pUA)
  • Крім того, кандидат історичних наук, доцент Коцур Л.М. є членом «European Association for Security» (Європейської асоціації наук з безпеки) з 2017 р., Краків (Польща).

Академічна мобільність здобувачів:

  • З 2 по 8 квітня 2023 року здобувачка групи Пл-41 Головко Діана взяла участь у сьомій “Літній школі “Interdisciplinary Study in the Humanities”, яку організував Університет імені Адама Міцкевича (Познань, Польща) в межах проєкту NAWA «Солідарність з Україною – Європейські університети». Програма передбачала низку зустрічей, зокрема з проректорами, деканами та провідними науковцями Познанського УАМ, а також з волонтерами, керівниками бізнесових, розважальних організацій. Детальніше ▶️ https://www.facebook.com/share/p/GiSBQVNgTMmL5rnG/?mibextid=WC7FNe
  • Магістр 1 року навчання, спеціальності 052 політологія, Олег Казаков з 19 листопада по 20 грудня 2023 року брав участь у міжнародних військових навчаннях «has completed_поглиблений курс піхоти», які проходили у Чехії. (Advanced Infantry Course, From 19 November 2023 to 20 December 2023 in Czech Republic. Major Lubos Ondrus, Executive Officer. Lieutenant Colonel Michal Voltr, Commander).
  • Здобувачі-бакалаври, групи Пл-41 – Палош Олег й Шадура Андрій, а також студент групи Пл-11, Лукащук Павло, з 13 січня по 17 лютого 2024 року проходили військові навчання у Великій Британії, де завершили курс «Базової загальновійськової підготовки в рамках операції ІНТЕРФЛЕКС».

Детальніше: https://fhost.uhsp.edu.ua/home/fakultet/kafedry/kafedra-politologiyi/mizhnarodna-diyalnist-kafedry-politologiyi/

КАФЕДРА ІСТОРІЇ І КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ ТА СПЕЦІАЛЬНИХ ІСТОРИЧНИХ ДИСЦИПЛІН

Плани по міжнародній діяльності кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін на 2023-2024 рр.:

– НПП кафедри планують подати проєкт на конкурс в Український культурний фонд (https://ucf.in.ua/) для участі у ґрантовій програмі «Дослідження. Освіта. Резиденції. Стипендії».

– Узяти участь у науково-дослідному проєкті за підтримки Міністерства освіти і науки України і Латвійської ради науки (планується реалізація проєкту в 2023–2024 рр.; https://mon.gov.ua/ua/news/).

– Продовжити співпрацю з редакціями журналів, які індексуються на платформах Web of Science та Scopus.

– розроблено та подано проєкт на конкурс Жана Моне в рамках Програми ЄС Еразмус+ на тему: «Упровадження європейських цінностей у викладання гуманітарних дисциплін у сфері вищої освіти України / Introduction of European values in the teaching of humanities in the field of higher education in Ukraine. Erasmus+ Programme (ERASMUS) Application Form Technical Description (Part B) (ERASMUS Jean Monnet LS Type I and II) Version 1.0 23 February 2022. (Керівник проєкту: д.і.н., доцент Висовень О. І., учасники проєкту: д.і.н., професор Коцур В. П.; д.і.н., професор Молоткіна В. К.; к.і.н., доцент Редзюк В. В.; к.і.н., доцент Логвинюк Т. В.).

(Тут змінився склад, але проект діє і на далі)

– Викладач кафедри доктор філософії в галузі історії Потапенко Р. М. разом із НПП кафедри політології подали на конкурс Жана Моне ґрантовий проєкт на тему: «Демократичні цінності – інструмент соціальної згуртованості українського народу».

Детальніше.

КАФЕДРА ЗАГАЛЬНОЇ ІСТОРІЇ, ПРАВОЗНАВСТВА І МЕТОДИК НАВЧАННЯ

2022 рік.

Доктор філософії у галузі історії, доцент кафедри загальної історії, правознавства і методик навчання Коцур Р.В. став учасником академічної групи по реалізації проєкту ЄС Erasmus+ напряму Jean Monnet №101084787 «EU security and defense system: prospects for Ukraine» аби долучитися до вивчення та аналіз досвіду політики безпеки й оборони ЄС в рамках співробітництва з іншими європейськими країнами та організаціями в умовах військово-політичних викликів XXI століття. Зокрема, група покликана дослідити та проаналізувати досвід ЄС у сфері безпеки і оборони, вивчити та окреслити вектори співробітництва європейських країн з НАТО, ОБСЄ, ООН та нейтральними державами. Запозичити корисний досвід для України; розробити, апробувати та запровадити освітній курс та курси підвищення кваліфікації «Система безпеки і оборони ЄС: перспективи для України» в УГСП; узагальнити, систематизувати, опублікувати та поширити матеріали дослідження. Тривалість проєкту: 1 жовтня 2022 року – 30 вересня 2025 року.

За підтримки адміністрації Університету в особі ректора Коцура В.В. та відділу міжнародних зв’язків за ініціативи колективу кафедри у лютому 2023 р. укладено типовий міжнародний договір про співпрацю з колегами з Молдови. Зокрема, між Університетом Григорія Сковороди в Переяславі та Кагульським державним університету імені Б.П. Хашдеу підписано договір про співпрацю в освітній, науковій та культурній сферах. За підтримки колег з Молдови вкотре планується провести міжнародну конференцію. Варто зауважити, що співпраця передбачає спільні наукові проєкти, публікація та рецензування наукових праць як студентів так і науково-педагогічних працівників.

2023 рік.

12 травня кафедрою загальної історії, правознавства і методик навчання було проведено міжнародно науково-практичну конференцію на тему: «російсько-українська війна: історичні ретроспективи та сучасні реалії». До участі були залучені інститут історії НАН України, Ізмаїльський державний гуманітарний університет, Кагульський державний університетом імені Б.П. Хашдеу  та VIENA goes EUROPE (м. Відень. Австрія).

Одним із важливих факторів студентського життя є академічна мобільність. Так,  наприкінці травня 2023 року кафедра долучилася до міжнародної програми з академічної мобільності. Зокрема, студентка ІІІ курсу Наталії Чугай і студентка I курсу навчання Ревега Сабріна спеціальності 014 Середня освіта (Історія) стали учасниками програми «Difficult neighborhood: Poles and Ukrainians in the 20th century». Здобувачі мали можливість отримати міжнародний досвід – протягом тижня навчатись в Університеті імені Адама Міцкевича в м. Познані (Польща).

У липі 2023 року під патронатом Стамбульського фонду науки і культури завдяки керівництву Університету Григорія  Сковороди в Переяславі та відділу міжнародних зв’язків університету у Туреччині, студентка Ревега Сабріна брала участь у програмі міжнародної академічної мобільності Islamic civilization. History and culture» Aimed at development intercurtural skills and acknowledgement with history and culture of Islamic civilization. Студенти  протягом тижня  мали змогу вивчати історію Турецької Республіки, інтелектуальну біографію Саїда Нурсі; філософію Турецької держави та отримали культурну інформацію про роль сім’ї в Ісламській цивілізації.

Завідувач кафедри Костенко Оксана Олексіївна  бере активну участь та є членом «міжнародної фундації науковців та освітян» IESF. Головною метою якої є об’єднання наукового та освітнього потенціалу для міжнародної наукової трансінтеграції. З напрямами діяльності та іншою інформацією IESF.

 7 червня 2023 року, викладач кафедри загальної історії, правознавства і методик навчання факультету історичної і соціально-психологічної освіти Університету Григорія Сковороди в Переяславі Роман Коцур взяв участь у міжнародній науковій конференції «Perspectivele și Problemele Integrării în Spațiul European al Cercetării și Educației, Ediția a X-a» у місті Кагул (Молдова).

 У 2023 р. кандидат історичних наук, кафедри загальної історії, правознавства і методик навчання Вячеслав Лоха спільно із академіком НАПН України, доктором історичних наук, професором Віктором Коцуром та старшим викладачем Анатолієм Лохою розробили освітньо-науковий проєкт «Балтія-Україна: рицарі Шведського королівства і козаки Лівобережної Гетьманщини у загальноєвропейських військових кампаніях та дипломатичних відносинах 1700 – 1739 рр.» (Project (ERASMUS Jean Monnet LS Type I and II) Baltic-Ukraine: Knights of the Swedish Kingdom and Cossacks of the Left Bank of Ukraine in the pan-European military campaigns and diplomatic relations of 1700 – 1739. / сoordinator V. Lokha. Hryhorii Skovoroda University in Pereiaslav, 2023. 27 s.), що був поданий на гранд і конкурс Жан Моне в рамках Програми ЄС Еразмус+. Проект спрямований на вивчення та аналіз досвіду участі балтійців і лівобережних козаків у загальноєвропейських військових кампаніях та міжнародних відносинах, що існували між Швецьким королівством і Гетьманщиною.

Детальніше.

КАФЕДРА СОЦІАЛЬНИХ КОМУНІКАЦІЙ, ДОКУМЕНТОЗНАВСТВА ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Алла Зленко, кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності взяла участь у проєкті міжнародної академічної мобільності Erasmus+Teaching Mobility STA/2022/2023 Wroclaw University of economics and business. Викладачі кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності беруть активну участь у міжнародних проектах: Erasmus+ KA2 CBHE №586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2- CBHE-JP «Modernization of pedagogical higher education by innovative teaching instruments – MoPED» (Василь Дудар, 2017-2020 рр.), Ukrainian-Finnish project «Learning together» (Василь Дудар, 2021-2021 рр.), Erasmus+ KA2 CBHE №619227-EPP-1-2020-UA-EPPKA2-CBHE-JP «University Teachers’ Certification Centers: Innovative Approach to Promotion Teaching Excellence» (UTTERLY) (Василь Дудар, 2021 – поточний), Erasmus+ Youth KA2 № 2019-1-TR01-KA205-073529 «International Student’s Guide to the Education System and Social Life» (SOS) (Василь Дудар, 2019 – поточний), University mobility: Mobile Art Edu Camp  (Василь Дудар, травень 2021 р. – жовтень 2021 р.), Ukrainian-Danish student summer camp (2016, 2017, 2018) «Human rights, democracy, diversity and moral values in modern society» (Василь Дудар, 2016 – 2018 рр.), Learn to Discern (L2D) – Media Literacy (Василь Дудар, листопад 2019 р. – січень 2020 р.).

Здобувачі вищої освіти беруть участь у міжнародних програмах мобільності, культурного обміну:

Катерина Аврамич, здобувачка вищої освіти другого (магістерського) рівня, спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» ОП «Документаційне забезпечення управління та інформаційна діяльність» приймає участь у програмі студентської мобільності проєкту Еразмус+ KA131 2021 (finishes on October 31, 2023), SMS – student mobility, Winter semester 2022/2023 (October 2022 – February 2023).

Яна Зленко, здобувачка вищої освіти другого (магістерського) рівня, спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» ОП «Документаційне забезпечення управління та інформаційна діяльність», приймає участь у програмі студентської мобільності проєкту Еразмус+ KA107 2020 (finishes on July 31, 2023), SMS – student mobility, Winter semester 2022/2023 (October 2022 – February 2023)

Яна Зленко, здобувачка вищої освіти другого (магістерського) рівня, спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» ОП  «Документаційне забезпечення управління та інформаційна діяльність», прийняла дистанційну участь у проєкті TR 01-KA205-073529 Erasmus+ «Adaptation Guide to Educational System Social life for International Students», 01.11.2021, Ankara, Turkey.

З 18 по 24 червня 2023 року доцентка кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності, кандидатка економічних наук Оксана Перчук в рамках проєкту Національного агентства академічного обміну (BPI/UE/2022/6-00) відвідала Університет імені Миколи Коперника в Торуні (Польща), де активно брала участь у заходах присвячених 55-ій річниці факультету економічних наук і менеджменту. Серед учасників проєктів були представники університетів різних країн: Албанії, Грузії, Ізраїлю, Казахстану, Марокко, США, Хорватії та ін.

Детальніше

КАФЕДРА ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ

Упродовж кількох останніх років кафедра реалізує:

  • Україно-турецький проєкт програми Erasmus+ Youth №2018-2-TR01-KA105-060932 «Обмін культурною спадщиною» (2019);
  • Проєкт програми Erasmus+Youth № 2019-1-TR01-KA105-070217 «Єдність це сила» (2020);
  • Проєкт програми ЄС Еразмус+ напряму Жан Моне №101084787 «EU security and defense system: prospects for Ukraine» (Eusds_pUA). Дата початку реалізації проєкту: 01.10.2022 року. Виконавці проєкту: Віталій Коцур, Леся Коцур, Вячеслав Редзюк та Олександр Лада.

Наталія Орлова, доктор з наук державного управління, взяла участь у зимовій наукові школі за програмою підвищення кваліфікації на тему: «Правове та соціально-психологічне забезпечення діяльності державних службовців в умовах воєнного стану»13-17 лютого 2023 (сертифікат №ЗНШ – 170223-174 від 17 лютого 2023 р., 1 кредит ЄКТС).

У період з 19 до 25 лютого 2023 року викладачки кафедри Леся Тірбах та Наталія Редзюк проходили міжнародне стажування в міждисциплінарній школі Університету імені Адама Міцкевича в Познані «Across Disciplines: how to study in an interdisciplinary framework». Мета – удосконалення фахових компетентностей, набуття міждисциплінарних умінь та навичок. Детальніше ▶️ https://bit.ly/3KCgGf3

З 2 по 8 квітня 2023 року викладач кафедри Валентина Губенко взяла участь у сьомій “Літній школі “Interdisciplinary Study in the Humanities”, яку організував Університет імені Адама Міцкевича (Познань, Польща). Школа об’єднала представників 11 університетів – партнерів з України в межах проєкту NAWA «Солідарність з Україною – Європейські університети». Програма передбачала низку зустрічей, зокрема з проректорами, деканами та провідними науковцями Познанського УАМ, а також з волонтерами, керівниками бізнесових, розважальних організацій. Детальніше ▶️ https://www.facebook.com/share/p/GiSBQVNgTMmL5rnG/?mibextid=WC7FNe

З 25 по 31 липня 2023 року викладачка кафедри Редзюк Наталія брала участь у міжнародному проєкті «Ісламська цивілізація. Історія і культура» (м. Стамбул, Туреччина). Детальніше ▶️ https://uhsp.edu.ua/2023/08/04/skovorodynivczi-uchasnyky-mizhnarodnogo-proyektu-islamska-czyvilizacziya-istoriya-i-kultura-povernulysya-do-ukrayiny-yaki-vrazhennya-vid-poyizdky-video/? https://uhsp.edu.ua/2023/07/24/komanda-ugsp-vyrushyla-z-robochym-vizytom-do-turechchyny-tam-pid-patronatom-stambulskogo-fondu-nauky-i-kultury-startuye-novyj-proyekt-islamska-czyvilizacziya-istoriya-i-kultura/?

Студентка групи ПУА-11 Валерія Денисюк взяла участь у міжнародній програмі мобільності, літній школі “From Uman to Poznan: the border is not an obstacle, the common unites”, організовану Університетом Адама Міцкевича (Познань, Польща), дата проведення 1-7 жовтня 2023 р. (сертифікат UAM-UJII-HP-499). Також 16 листопада 2023 року вона взяла участь у міжнародному круглому столі академічної мобільності між здобувачами Університету Григорія Сковороди в Переяславі та здобувачами Університету Сент Лео (Флорида, США).

Здобувачі-бакалаври, групи Пуа-21 – Кушнір Ілля й Диренко Ростислав з 13 січня по 17 лютого 2024 року проходили військові навчання у Великій Британії, де завершили курс «Базової загальновійськової підготовки в рамках операції ІНТЕРФЛЕКС».

Детальніше: https://fhost.uhsp.edu.ua/home/fakultet/kafedry/kafedra-publichnogo-upravlinnya-ta-administruvannya/mizhnarodna-diyalnist-kafedry-publichnogo-upravlinnya-ta-administruvannya/

КАФЕДРА ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ

З 2021 по 2023 рр. канд. істор. наук, доцент Васенко О.В. (https://uhsp.edu.ua/personnel/vasenko-oleksandr-vasylovych/) долучився до реалізації проєкту програми ЄС Erasmus + КА2 (UTTERLY) «University Teachers’ Certification Centres: Innovative Approach to Promotion Teaching Excellence», як член академічної групи. https://utterly.uhsp.edu.ua/

Старший викладач, Ісак Л.М. 20 – 28 жовтня 2023 року пройшла міжнародне стажування в Університет імені Адама Міцкевича (Познань). Це Міжнародна літня школа «Educational Management and Creating New Study Offer», в рамках проекту «UNIWERSYTET JUTRA II – POWR.03.05.00-00-Z303/18». Програма школи була надзвичайно насиченою та передбачала прослуховування різнотематичні лекцій, відвідування декількох локацій університету ім. Адама Міцкевича (https://amu.edu.pl/ ). Зокрема, мали змогу дізнатися про організацію роботи зі студентами в Польщі, а саме, як працює офіс роботи зі студентами, адміністративний офіс факультету. Нашій групі була надана можливість відвідати факультети історії; біології; політології та журналістики; математики та інформатики та поспілкуватися з викладачами та працівниками.

Детальніше ▶️ https://fhost.uhsp.edu.ua/home/fakultet/kafedry/kafedra-czyfrovyh-tehnologij-navchannya/mizhnarodna-diyalnist-kafedry-tsyfrovyh-tehnologij-navchannya/

У розвитку міжнародної співпраці факультет гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій дотримується принципів Концепції розвитку Державного вищого навчального закладу «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» на 2021-2025 роки та Стратегії інтернаціоналізації на 2017-2020 роки.

Зокрема, пріоритетними цілями такої роботи є інтеграція у європейський і світовий освітній простір, інтернаціоналізація науково-освітнього процесу, орієнтація на найкращий світовий досвід та практики тощо.

Актуальна міжнародна співпраця

Проєкт програми Erasmus+ KA2. №586098-EPP-1-2017-1-UAEPPKA2-CBHE-JP «Модернізація педагогічної вищої освіти з використанням інноваційних інструментів викладання – MoPED» (2017-2021 рр.);

«Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» – проєкт Ради міжнародних досліджень та обмінів (IREX), за підтримки посольств Великої Британії та США, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією української преси (2019-2020 рр.).

До проєкту долучилися чотири викладачі факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій, а саме: Васенко Олександр (заступник декана з міжнародної роботи), Зленко Алла (завідувач кафедри документознавства та методики навчання), Ісайкіна Олена (доцент кафедри документознавства та методики навчання) та Коцур Леся (доцент кафедри політології). За результатами викладачами були розроблені нові програми навчальних дисциплін з урахуванням інфо-медійної грамотності. В університеті була започаткована нова навчальна програма «Інфомедійна грамотність».

Проєкт «Зміни педагогічних факультетів та університетів у XXI столітті» (2019-2021 рр.). Реалізується університетом імені Т. Масарика за підтримки Чеської агенції розвитку;

Реалізовані міжнародні програми(проєкти)

Проєкт TEMPUS IV №543707-TEMPUS-1-2013-1-DE TEMPUS-JPHES «Екологічна освіта для Білорусі, Росії та України» (2014-2016 рр.);

Україно-турецький проєкт «Зміцнення міжкультурних зв’язків, охоплення відмінностей» (2017 р.)

Війни й конфлікти із залученням сучасних методик збройної і інформаційної агресії продукують поширення агресії, ксенофобії і расизму серед населення багатьох цивілізованих країн світу. Саме тому 18–24 вересня 2017 р. Стамбул, місто із древньою історією, об’єднало науковців політологів, істориків, журналістів, аспірантів та студентів у рамках проекту «Зміцнення міжкультурних зв’язків, подолання стереотипів» (EU Project 2017, “Strengthen Cross-Cultural Connections, Embrace the Differences”). Проект реалізовувався Стамбульським фондом науки та культури у межах програми освітніх обмінів Еразмус+. До участі у проекті був запрошений ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». Очолював делегацію декан факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій, доктор історичних наук Віталій Коцур.

Даний проект об’єднав представників різних національностей, зокрема українців, турків, сирійців, молдаван, бразильців, бангладешців, тощо. Були охоплені провідні навчальні заклади та різноманітні фундації і фонди з різних країн, а саме: ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університету імені Григорія Сковороди», Національний університет «Острозька академія», Стамбульський університет, Аграрний університет Республіки Молдова, Стамбульський фонд науки та культури, Сирійська організація громадянського суспільства (Syrian civil society organization ‒ МІDAD) тощо. Під час обговорення проекту були актуалізовані питання культурних стереотипів щодо арабського світу у міжнародних ЗМІ, особливості релігійних традицій різних народів та можливостей діалогу і мирного співіснування, пошук спільних тематик, які б сприяли реалізації спільних освітніх проектів, зменшення конфліктогенності регіонів, мінімізації агресії під час міжетнічних, релігійних , політичних та міжнародних конфліктів;

Україно-турецький проєкт програми Erasmus+ Youth №2018-2-TR01-KA105-060932 «Обмін культурною спадщиною» (2019 р.)

Викладачі та студенти нашого університету взяли участь у проекті Еразмус+ «Tracing Cultural Heritage», що передбачає обмін культурною спадщиною між різними націями, формування у сучасної молоді полікультурної компетентності, поваги до історії як власного народу, так і сусідніх держав. Очолював делегацію декан факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій, доктор історичних наук Віталій Коцур. Проект відбувався за підтримки ректора університету Віктора Коцура, керівником проекту виступала декан педагогічного факультету Наталія Ігнатенко, організація заходу проходила завдяки відділу міжнародних зв’язків в особі очільниці Оксани Ковтун;

Проєкт програми Erasmus+ Youth № 2019-1-TR01-KA105-070217 «Єдність – це сила» (2020 р.).

Багаторічний досвід співпраці різними турецькими організаціями і університетами має неабиякий вплив на мотивацію студентства нашого університету до навчання, вдосконалення рівня англійської мови, вивчення культурних надбань багатьох народів. Упродовж тижня, 20-27 лютого 2020 року, шість студентів під керівництвом декана факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій, доктора історичних наук, професора кафедри публічного управління та адміністрування Коцура Віталія відвідали в Туреччині місто Шанлиурфа. Метою проекту «Єдність – це сила» (Unity is Strength) було поглиблення соціальної взаємодії між учасниками полікультурного діалогу з України, Туреччини, Німеччини та Молдови. Загалом до проекту були залучені 28 осіб. Учасники проекту довели, що соціальна згуртованість – це здатність жити разом поєднуючи різноманітні релігійні, мовні, расові та статеві відмінності. У цьому контексті тренінги висвітлювали аспекти соціальної згуртованості, єдності, соціального підприємництва, міжкультурної комунікації та нерівності можливостей. Колектив делегації нашого університету залишився під глибокими враженнями від проекту «Єдність – сила». Саме тому керівником делегації від України Віталієм Коцуром та учасником проекту, аспірантом університету, лаборантом кафедри публічного управління та адміністрування Богданом Яценком було підготовлене відео, яке в подальшому тільки поглибить співпрацю між нашими країнами.

Міжнародні стажування науково-педагогічних працівників факультету

Викладачі факультету проходять стажування за кордоном, зокрема: В.В. Коцур з 28 січня 2016 – по 28 червня 2016 р. проходив стажування у Академії імені Яна Длугоша в Ченстохові (Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie), Польща, з 12 травня – по 2 червня проходив стажування в Інституті історії і політології Поморської АкадеміЇ в Слупську (Akademia Pomorska w Słupsku), Польща, проходив Міжнародне стажування на базі п’ятого Міжнародного освітнього форуму-практикуму на базі Ukrainian Global School з 2.11.2019 по 3.11.2019 в м. Київ, Г. Г. Січкаренко пройшла наукове стажування в Університеті Менделя в Брно (Чеська республіка) за підтримки Східно-Європейського центру фундаментальних досліджень (Прага) за напрямами «Соціологія» й «Історія» із захистом наукового проєкту «Актуальні проблеми та перспективи розвитку соціології вищої освіти в Україні» (Сертифікат № 548 від 3 червня 2016 р.). О. Д. Ісайкіна, А. М. Зленко з 21 по 27 жовтня 2018 р. пройшли стажування на базі Економічного університету у Вроцлаві (Польща) за загальною темою «Сучасний університет: міжнародне співробітництво та академічна мобільність».

Участь студентів факультету в міжнародній діяльності

Україно-данська студентська літня школа (2016-2018 рр.).

Важливим у розвитку факультету є розширення студентського самоврядування. Створено студентську раду та студентський деканат. Всі студенти забезпечені гуртожитком готельного типу.

Наукова робота студентів плідно представлена Науковим товариством факультету, а також залученістю молодих науковців у діяльності Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених університету.

Активно проводиться інтернаціоналізація освітнього процесу. Науково-педагогічні працівники та студенти долучаються до різних міжнародних проєктів. Зокрема, здійснюється співпраця з Чеською агенцією розвитку та асоціацією міжнародних справ, Стамбульським фондом науки та культури. У межах реалізації завдань Міжнародного проєкту програми ЄС Erasmus + KA 2 «Модернізація педагогічної вищої освіти з використанням інноваційних інструментів викладання – MoPED».