Історія кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності

Кафедру було створено наказом по університету № 63 від 21.04.2015 р. шляхом реорганізації кафедри професійної освіти і виокремлення кафедри документознавства, яка розпочала своє функціонування з 1.09.2015 р. Завідувачем кафедри документознавства призначено д.і.н., проф. І. О. Демуз, заступником завідувача кафедри з наукової роботи – д.філ.н., проф. М. І. Навальну, заступником завідувача кафедри з навчальної роботи – к.і.н., доц. О. Д. Ісайкіну (з 3.09.2018 р. по 01.19.2020 р. ці функції виконувала к.філос.н., доц. Л. А. Шимченко).

З січня 2020 року завідувачем кафедри призначено к.і.н., доцента  А.М. Зленко. З серпня 2020 р., у зв’язку з реорганізацією, кафедра увійшла до структури факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій та перейменована в кафедру документознавства та методики навчання. З вересня цього ж року, заступниками завідувача кафедри призначено д.філ.н., проф. М.І. Навальну (заступник завідувача з наукової роботи), к.і.н., доц. О.Д. Ісайкіну (заступник завідувача з навчально-методичної роботи) та к.пед.н., доц. А.В. Іващенка (заступник завідувача з організаційно-виховної роботи).

У серпні 2022 року кафедру документознавства та методики навчання перейменовано в кафедру соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності. Заступниками завідувача кафедри призначено з організаційно-виховної та профорієнтаційної роботи – доктора філософії О.О. Луцик, з науково-дослідної та міжнародної діяльності – к.і.н. І.М. Березанську, з навчально-методичної роботи та виробничих питань –доктора філософії О.В. Плужник.

Підготовка фахівців на кафедрі здійснюється за двома освітніми рівнями, за першим «бакалаврським» рівнем освіти: спеціальностей 015 «Професійна освіта (Документознавство)», (освітньо-професійна програма «Професійна освіта (Документознавство)»), 015 «Професійна освіта (Видавничо-поліграфічна справа)» (освітньо-професійна програма «Професійна освіта (Видавничо-поліграфічна справа)»), 015 «Професійна освіта (Цифрові технології)» (освітньо-професійна програма «Професійна освіта (Цифрові технології)»), 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» (освітньо-професійна програма «Документознавство та інформаційна діяльність»), 061 «Журналістика» (освітньо-професійна програма «Журналістика та медіакомунікації») і другого «магістерського» рівня освіти: спеціальностей 015 «Професійна освіта (Документознавство)» (освітньо-професійна програма «Професійна освіта (Документознавство)»), 015 «Професійна освіта (Цифрові технології)» (освітньо-професійна програма «Професійна освіта (Цифрові технології)»), 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» (освітньо-професійна програма «Документаційне забезпечення управління та інформаційна діяльність»).

Головну мету своєї діяльності колектив кафедри вбачає в наданні високоякісних освітніх послуг, підготовці висококваліфікованих, компетентних фахівців, що мають лідерські та високі моральні якості, є конкурентноспроможними на ринку праці.