Кафедра публічного управління та адміністрування – наймолодша в університеті. Наказом по університету № 1 від 31.08.2020 р. шляхом реорганізації кафедри політології створена кафедра публічного управління та адміністрування (функціонує з 1.09.2020 р.). Завідувачем кафедри публічного управління та адміністрування призначено док. ДУ, проф. О. І. Пархоменко-Куцевіл, заступником завкафедри з наукової роботи – викладача В.В. Губенко, заступником завкафедри з навчальної роботи – к.і.н., доцента кафедри публічного управління та адміністрування В.В. Редзюка, заступником завкафедри з профорієнтаційної роботи – викладача Н.П. Редзюк.
Підготовку фахівців з публічного управління та адміністрування в університеті на факультеті гуманітарно-природничої освіти та соціальних технологій започатковано у 2016 р. згідно чинного на той час Наказу МОН України № 705 від 16.07.2010 р.
Підготовка фахівців за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» галузі знань 28 «Публічне управління та адміністрування», згідно чинної на сьогоднішній день Постанови Кабінету Міністрів України № 266 від 29.04.2015 р. «Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти», здійснюється кафедрою публічного управління та адміністрування за освітніми рівнями:
бакалавр (освітня кваліфікація – бакалавр публічне управління та адміністрування);
магістр (освітня кваліфікація – магістр публічного управління та адміністрування);
PhD: 281 «Публічне управління та адміністрування.
Навчання в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі надає студентам унікальну можливість отримати підготовку для роботи в органах державної влади, органах місцевого самоврядування їх управліннях і відділах: посади радників, консультантів секретаріатів місцевих рад, спеціалістів виконавчих органів місцевих рад, спеціалістів виконавчих органів сільських, селищних рад та громад (для бакалаврів та магістрів).
Згідно Класифікатора професій ДК 003:2010, місцями роботи випускників можуть бути: сфера державної служби, аудиту, бухгалтерського обліку, праці та зайнятості, маркетингу, ефективності підприємництва, раціоналізації виробництва та інтелектуальної власності.
Ліцензія на провадження освітньої діяльності на підготовку фахівців за освітньо-професійною програмою спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» була отримана 25.10.2018 р. наказ МОН України № 1622-л від 25.10.2018 року, набір абітурієнтів за якою розпочався у 2017 р. Випускник отримуватиме диплом бакалавра з кваліфікацією «бакалавр публічного управління та адміністрування», диплом магістра з кваліфікацією «магістр публічного управління та адміністрування», та доктор філософії (PhD) в галузі управління та адміністрування. Випускники даної програми підготовлені до розв’язання комплексних проблем в області обліку і оподаткування, що передбачає глибоке переосмислення наявних та створення нових цілісних знань, оволодіння методологією наукової та науково-педагогічної діяльності, проведення власного наукового дослідження, результати якого мають наукову новизну, теоретичне та практичне значення. Це висококваліфіковані фахівці, здатні розв’язувати комплексні проблеми та проводити оригінальні самостійні наукові дослідження в області обліку і оподаткування та здійснювати науково-педагогічну діяльність. Навчання за освітньою програмою 281 «Публічне управління та адміністрування» за рівнем доктора філософії в галузі управління та адміністрування дозволяє отримати поглиблені знання у сфері державного управління, публічного адміністрування, менеджмент наукових та освітянських проєктів.
Головну мету своєї діяльності кафедра публічного управління та адміністрування вбачає в наданні високоякісних освітніх послуг, підготовці висококваліфікованих, компетентних фахівців, що мають лідерські та високі моральні якості, є конкурентноспроможними на ринку праці та матимуть пріоритетне право працювати в різних сферах культурного й інформаційного обслуговування потреб громадян України.
Акцент освітньої програми 281 «Публічне управління та адміністрування» здійснено на організацію стратегічного та поточного управління публічною сферою, вміння аналізувати ситуацію та планувати діяльність у державному управлінні. Програма дає основи антикорупційної політики, формування кадрової політики в системі державної служби та місцевого самоврядування.
Серед викладачів є практики з державного управління, які мають досвід роботи в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування (зокрема, д.держ.упр., проф.. Пархоменко-Куцевіл О.І., д.і.н., доцент, професор кафедри публічного управління та адміністрування Коцур В.В., к.і.н., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Редзюк В.В., к.і.н., викладач Водяний О.М., Плужник Л.М.). Лекційний матеріал спрямований не тільки на надання теоретичних знань, а й практичних навичок з розв’язанням практичних державно-управлінських ситуацій та їх вирішення з урахуванням здобутих теоретичних знань.
Метою впровадження освітньої програми «Публічне управління та адміністрування» є формування у студентів теоретичних знань з питань публічного адміністрування та практичних вмінь та навичок щодо застосування законів, принципів, методів, технологій та процедур в управлінні суб’єктами публічної сфери.
В університеті загалом та на кафедрі зокрема, генеруються сучасні знання, створюються умови для формування високоосвіченої, національно свідомої, творчої, відповідальної, соціально активної особистості для задоволення попиту суспільства на підготовку конкурентоспроможного фахівця зі спеціальностей, за якими здійснюється підготовка. Колектив кафедри об’єднує науково-педагогічних працівників, які мають високий рівень фахової підготовки, досвід викладання у вищій школі, значний науковий доробок.
Студенти здобувають знання, вміння і навички з таких професійно-орієнтованих дисциплін: «Теорія публічного управління», «Теорія та історія державної служби», «Теорія і практика реформ», «Методологія і методи досліджень у публічному управлінні», «Кадрова політика і державна служба», «Територіальна організація влади в Україні», «Децентралізація влади», «Державна комунікаційна політика», «Теорія та історія місцевого самоврядування», «Організаційна культура публічних службовців», «Управлінський контроль в публічній сфері», «Основи запобігання корупції», «Парламентаризм та парламентська діяльність», «Аналітична діяльність в системі публічного управління», «Конфліктологія у системі публічного управління», «Зв’язки з громадськістю», «Служба в органах місцевого самоврядування», «Формування іміджу в системі публічного управління» та ін.
Освітній процес забезпечено фаховою літературою, посібниками, методичними рекомендаціями, програмами з курсів як обов’язкової, так і вибіркової складової.
Так, під час вивчення ОК «Основи запобігання корупції» студенти отримують не тільки теоретичні знання з питання формування антикорупційної політики, заходів запобігання та протидії корупції, а й формують навички складання антикорупційних програм, формування антикорупційної стратегії в органах державної влади, організаціях, установах, закладах.
Викладання ОК «Методологія і методи досліджень у публічному управлінні» дає можливість зорієнтувати студентів на майбутню наукову діяльність, сформувати у них навички здійснення системного аналізу, формування наукового мислення; набути здатність до дослідницької та пошукової діяльності в сфері публічного управління та адміністрування. Це надає можливість студентам продовжувати навчання та можливість замислитися для подальшої кар’єри науковця.
Комунікативні навички студентів формуються під час проведення засідань дискусійного клубу «Еліта нації». При проходженні навчальної та виробничої практики напрацьовуються навички знаходження консенсусу з питань практичної та освітньої діяльності. Формування таких соціальних навичок як здатність працювати в команді забезпечується не лише окремими методами навчання, а й завдяки залученню студентів до роботи в громадських організаціях, органах студентського самоврядування; через механізми різнопланової виховної роботи.
На кафедрі започаткована Науково-дослідна тема: «Теоретико-методологічні засади реформування системи державного управління в Україні».