Історія факультету

Факультет гуманітарної освіти і соціальних технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі був створений 01 жовтня 2023 року шляхом реорганізації факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій та факультету історичної і соціально-психологічної освіти.

Контингент студентів складає більш, ніж 1200 осіб. На факультеті підготовка фахівців ведеться за двома кваліфікаційними рівнями: бакалавр та магістр. Факультет готує фахівців за такими спеціальностями:

  • Середня освіта (Історія та громадянська освіта);
  • Історія та археологія
  • Професійна освіта (Документознавство);
  • Професійна освіта (Цифрові технології);
  • Публічне управління та адміністрування;
  • Політологія;
  • Інформаційна, бібліотечна та архівна справа.
  • Журналітика.
  • Освітні педагогічні науки

Навчальний процес забезпечують 6 кафедр університету. У їх складі 79% викладачів з вченими ступенями та званнями (19 докторів наук, 41 кандидатів наук, 17 професорів, 27 доцентів, 10 старших викладачів, 14 викладачів, 10 лаборантів).

На факультеті створені необхідні кабінети та лабораторії, впроваджене сучасне інформаційне забезпечення навчального процесу, створено необхідну інформаційну навчально-наукову базу: навчально-методичні кейси (програми, силлабуси, хендбуки та ін.), наукові платформи, інформаційно оснащені читальні зали, бібліотеки, доступ до ресурсів Springer Link, Scopus, Web of Science Group та ін.

З метою об’єднання та консолідації наукових зусиль викладачів, молодих учених, аспірантів та студентів факультету створені студентські гуртки та проблемні групи, організовуються науково-практичні конференції міжнародного та всеукраїнського рівнів.

На факультеті діє чітка система навчально-виховної роботи, яка передбачає організацію змістовного дозвілля студентів: спортивні та вокальні секції, гуртки іноземних мов та інше. Базовою ланкою виховної роботи на факультеті є діяльність кураторів. На факультеті гуманітарної освіти і соціальних технологій безпосереднє керівництво виховною роботою в групах здійснюють куратори, які призначаються із числа досвідчених викладачів. Роботою кураторів на факультеті керує заступник декана з виховної роботи.

Важливим у розвитку факультету є розширення студентського самоврядування. Створено студентську раду. Всі студенти забезпечені гуртожитком готельного типу.

Наукова робота студентів плідно представлена Науковим товариством факультету, а також залученістю молодих науковців у діяльності Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених університету.

Активно проводиться інтернаціоналізація освітнього процесу. Науково-педагогічні працівники та студенти долучаються до різних міжнародних проєктів. Зокрема, здійснюється співпраця з Чеською агенцією розвитку та асоціацією міжнародних справ, Стамбульським фондом науки та культури. У межах реалізації завдань Міжнародного проєкту програми ЄС Erasmus + KA 2 «Модернізація педагогічної вищої освіти з використанням інноваційних інструментів викладання – MoPED».

Бази практик за спеціальністю 014 Середня освіта (Історія та громадянська освіта): Заклади загальної середньої освіти міста Переяслав; Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав»; Переяславський відділ державної виконавчої служби у Бориспільському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції та відділу державної реєстрації актів цивільного стану по місту Переяслав та Бориспільського району; Броварського центру надання безоплатної вторинної правової допомоги; Управління Пенсійного фонду України у місті Переяслав Київської області.

Бази практик за спеціальністю 032 Історія та археологія: Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав»; Переяславський відділ державної виконавчої служби у Бориспільському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції та відділу державної реєстрації актів цивільного стану по місту Переяслав та Бориспільського район.

Практики документознавців проходять на базах: Національний історико-етнографічний заповідник (науково-методичний відділ охорони культурної спадщини; науково-дослідний відділ історичного краєзнавства); Університет Григорія Сковороди в Переяславі (відділ документообігу та діловодства, відділ кадрів, бібліотека, архівний відділ); Державний архів Київської області; Черкаси державний архів; Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області; «Центр надання соціальних послуг та соціальної інтергації» м. Переяслав; ОТГ (Ташанська, Студениківська, Циблівська, Переяславська, Дівичківська); Трудовий архів Переяслав-Хмельницького району; Переяслав-Хмельницьке центральне бібліотечне сховище; ТОВ Медіа-центр «Переяславщина»; ПП «СКД»; ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти», Бориспільський професійний ліцей, Київський механіко-технологічний фаховий коледж, Володимирський педагогічний фаховий коледж імені Агатангела Кримського та інші заклади професійної (професійно-технічної) освіти.

Практики студентів професійної освіти (цифрові технології) проходять на базах: ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти», Бориспільський професійний ліцей, Київський механіко-технологічний фаховий коледж, Володимирський педагогічний фаховий коледж імені Агатангела Кримського та інші заклади професійної (професійно-технічної) освіти; Університет Григорія Сковороди в Переяславі (відділ інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю); ТОВ «Вістаді»;ТОВ «ХАТАНЕТ»; Український освітянський видавничий центр «ОРІОН»; ОТГ (Ташанська, Студениківська, Циблівська, Переяславська, Дівичківська) та інші.

Практики студентів інформаційної, бібліотечної та архівної справи проходять на базах: Національний історико-етнографічний заповідник (науково-методичний відділ охорони культурної спадщини; науково-дослідний відділ історичного краєзнавства); Університет Григорія Сковороди в Переяславі (відділ документообігу та діловодства, відділ кадрів, бібліотека, архівний відділ); Державний архів Київської області; Черкаси державний архів; Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області; «Центр надання соціальних послуг та соціальної інтергації» м. Переяслав; ОТГ (Ташанська, Студениківська, Циблівська, Переяславська, Дівичківська); Трудовий архів Переяслав-Хмельницького району; Переяслав-Хмельницьке центральне бібліотечне сховище; ТОВ Медіа-центр «Переяславщина»; ПП «СКД».

Практики журналістів проходять на базах: ТОВ Медіа-центр «Переяславщина»; ТОВ «Медіа контент груп»

Практики студентів публічного управління та адміністрування проходять на базах: Дівичківської сільської ради; Виконавчого комітету Циблівською об’єднувальної територіальної громади Бориспільського району Київської області; Бориспільської районної державної адміністрації; Київської територіальної організації політичної партії «Європейська солідарність»; Бориспільської міської ради; Виконавчого комітету Переяславської міської ради; Київської обласної ради; Бориспільської районної державної адміністрації; Виконавчого комітету Зорівської сільської ради Золотоніського району Черкаської області; Виконавчого комітету Баштечівської сільської ради Черкаської області; Славської селищної ради Стрийського району Львівської області; Студенниківської селищної ради Бориспільського району Київської області.

Студенти спеціальності 052 Політологія проходять навчальну практику в органах місцевого самоврядування, в обласних і районних державних адміністраціях, у політичних партіях, у громадсько-політичних організаціях і рухах. Бази практик: Київська обласна рада, Бориспільська районна державна адміністрація, Бориспільська районна ради, Циблівська ОТГ, Ворохтянська селищна рада, Шрамківська сільська рада, Великодедеркальська сільська рада, Районний осередок партії «Європейська солідарність», ГО «Інститут соціальної трансформації», Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка. Переддипломна практика магістрів проходить на базі кафедри політології Університету Григорія Сковороди в Переяславі.

Випускники закладу вищої освіти за спеціальністю 014 Середня освіта (Історія та громадянська освіта) за освітньо-професійною програмою «Середня освіта (Історія, правознавство)» першого (бакалаврського) рівня можуть працювати в галузі базової середньої освіти і здатні виконувати зазначені професійні обов’язки та займати первинні посади вчителя середнього навчально-виховного закладу, зокрема – вчителя історії та правознавства або інших фахівців в межах освітньої галузі та в межах компетентностей з викладання історії та правознавства у закладах загальної середньої освіти набутих у процесі навчання.

Випускники закладу вищої освіти за спеціальністю 014 Середня освіта (Історія та громадянська освіта) за освітньо-професійною програмою «Середня освіта (Історія)» другого (магістерського) рівня можуть працювати в галузі середньої освіти і здатні виконувати зазначені професійні обов’язки та займати первинні посади викладача закладу загальної середньої освіти, зокрема – викладача історії або інших фахівців в межах освітньої галузі та в межах компетентностей з викладання історії у закладах загальної середньої освіти набутих у процесі навчання.

Випускники закладу вищої освіти за спеціальністю 032 Історія та археологія за освітньо-професійною програмою «Історія та археологія» першого (бакалаврського) рівня можуть працювати професіоналами в галузі археографії, археології, географії, палеографії, а також професіоналами в галузі філософії, історії та політології (історик чи консультант з питань історії).

Випускники закладів вищої освіти за спеціальністю 015 Професійна освіта (Документознавство) першого (бакалаврського) рівня вищої освіти можуть працювати: педагогами професійного навчання у закладах профільної середньої, професійної (професійно-технічної), позашкільної, фахової передвищої освіти; організаторами діловодства; помічниками керівників; менеджерами з підбору, забезпечення та використання персоналу; професіоналами в галузі інформації та інформаційного аналізу.

Випускники закладів вищої освіти за спеціальністю 015 Професійна освіта (Документознавство) другого (магістерського) рівня вищої освіти можуть працювати: викладачами в закладах професійної освіти, викладачами закладу вищої освіти; документознавцями; адміністраторами бази даних; аналітиками інформаційних ресурсів; головними адміністраторами; адміністративними помічниками; документознавцями-аналітиками інформаційних служб, центрів, фірм; керівниками адміністративних підрозділів (завідувачами секретаріату), завідувачами канцелярії; керівниками підрозділу кадрів і трудових відносин (начальниками відділу кадрів; керівниками/спеціалістами служби документаційного забезпечення управління; організаторами діловодства; організаторами-помічниками керівника; спеціалістами служби науково-технічної інформації.

Випускники закладів вищої освіти за спеціальністю 015 Професійна освіта (Цифрові технології) першого (бакалаврського) рівня можуть займати посади: педагог професійного навчання; викладач цифрових технологій закладу професійної освіти; фахівець з інформаційних технологій.

Випускники закладів вищої освіти за спеціальністю 015 Професійна освіта (Цифрові технології) першого (бакалаврського) рівня можуть займати посади: педагог професійного навчання; викладач цифрових технологій закладу професійної освіти; фахівець з інформаційних технологій.

Випускники закладів вищої освіти за спеціальністю 015 Професійна освіта (Цифрові технології) другого (магістерського) рівня можуть займати посади: викладачі закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти та вчителі закладів загальної середньої освіти.

Випускники закладів вищої освіти за спеціальністю 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа першого (бакалаврського) рівня вищої освіти можуть займати такі посади: організатори діловодства; помічники керівників; менеджери (управителі) з підбору, забезпечення та використання персоналу; професіонали в галузі інформації та інформаційного аналізу.

Випускники закладів вищої освіти за спеціальністю 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа другого (магістерського) рівня вищої освіти можуть працювати: документознавцями-аналітиками інформаційних служб, центрів, фірм; керівниками адміністративного підрозділу (завідувачами секретаріату); аналітиками інформаційних ресурсів; головними адміністраторами; професіоналами у сфері архівної справи, музеєзнавства, бібліотечної справи, інформації та кінопрограм; науковими співробітниками (бібліотечна справа, кінопрограми); професіоналами в галузі інформації та інформаційного аналізу; професіоналами в галузі інформації та інформаційні аналітики; спеціалістами; референтами-помічниками керівника; організаторами справочинства; офіс-менеджерами; офіс-адміністраторами; помічниками керівників; менеджерами (управителями) з підбору, забезпечення та використання персоналу.

Випускники закладів вищої освіти за спеціальністю 061 Журналістика першого (бакалаврського) рівня вищої освіти можуть займати такі посади: ведучий програми; головний редактор, головний редактор газети, журналу; прес-секретар; фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою; журналіст, журналіст мультимедійних видань засобів масової інформації; коментатор; кореспондент; кореспондент власний; кореспондент спеціальний; редактор; редактор літературний; редактор технічний; фотокореспондент; фотокореспондент спеціальний; фахівець з інтерв’ювання (засоби масової інформації); головний фахівець з радіомовлення; головний фахівець з телевізійного мовлення; фахівець з питань безпеки (інформаційно-комунікаційні технології).

Випускники закладу вищої освіти за спеціальністю 052 Політологія першого (бакалаврського) рівня можуть обіймати первинні посади: 2443.2 – консультант із суспільно- політичних питань (у політичних партіях та інших громадських організаціях), 2443.2 – політичний оглядач, 2443.2 – політолог, 2443.2 – експерт із суспільно-політичних питань, 3340 – інші фахівці в галузі освіти, 4190 – інші службовці, пов’язані з інформацією. Випускники зі ступенем бакалавра-політолога мають кар’єрні перспективи у структурах органів державної влади, політичних партіях і рухах, громадських організаціях, органах місцевого самоврядування, засобах масової комунікації, піар агенціях, навчальних закладах, аналітичних центрах, науково- дослідницьких центрах, у політтехнологічній діяльності. Випускник зі ступенем бакалавра-політолога мають можливість продовжувати навчання за програмами другого (магістерського) рівня вищої освіти.

Випускники закладу вищої освіти за спеціальністю 052 Політологія другого (магістерського) рівня можуть обіймати первинні посади: 2443 – Професіонали в галузі політології: 2443.2 – Експерт із суспільно-політичних питань; 2443.2 – Політичний оглядач; 2443.2 – Філософи, історики, політологи.

Випускники закладів вищої освіти за спеціальністю 281 Публічне управління та адміністрування другого (магістерського) рівня вищої освіти за час навчання мали унікальну можливість отримати підготовку для роботи в органах державної влади, органах місцевого самоврядування їх управліннях і відділах: посади радників, консультантів секретаріатів місцевих рад, спеціалістів виконавчих органів місцевих рад, спеціалістів виконавчих органів сільських, селищних рад та громад.

Практики студентів спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки (Інформаційно-комунікаційні технології) другого (магістерського) рівня проходять на базах: Університет Григорія Сковороди в Переяславі та в закладах вищої освіти, з якими наявні домовленості про співробітництво, а також науковими установами чи їх структурними підрозділами; ТОВ «Вістаді»; ТОВ «ХАТАНЕТ»; Український освітянський видавничий центр «ОРІОН».
Випускники закладів вищої освіти за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки (Інформаційно-комунікаційні технології) другого (магістерського) рівня вищої освіти можуть працювати: згідно з чинною редакцією Національного класифікатора України: Класифікатор професій (ДК 003:2010) із змінами, затвердженими наказом Міністерства економіки України від 25 жовтня 2021 року № 810-21), магістр освітніх, педагогічних наук має право обіймати такі посади: 23 Професіонали в галузі освіти та навчання; 2310 Викладачі закладів вищої освіти; 2310.2 Інші викладачі закладів вищої освіти. Програма спрямована на підготовку здобувачів до розв’язання складних завдань та вирішення професійних викликів, пов’язаних із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій в освіті. Це включає проведення досліджень та використання інноваційних підходів, що сприяють розвитку якісних освітніх практик. Однією з ключових характеристик освітньої програми є акцент на підготовку фахівців, заснований на активному використанні інформаційно-комунікаційних та цифрових технологій. Програма надає знання про останні досягнення в сфері новітніх інформаційних технологій, включаючи застосування Інтернету речей, імерсійних технологій, використання штучного інтелекту та цифрових смарт-технологій.