Згідно з навчальним планом факультету гуманітарної освіти і соціальних технологій на ІІІ та ІІ курсах денної форми навчання спеціальності 014 Середня освіта (Історія) пройшла навчально-правознавча та навчально-документознавча практика під методичним керівництвом доктора філософії у галузі історії Романа Коцура та кандидата юридичних наук Андрія Чичиркіна.
«Практична підготовка здобувачів вищої освіти університету є невід’ємною складовою підготовки фахівців з вищою освітою за всіма рівнями вищої освіти. Вона спрямована на набуття компетентностей, передбачених освітніми програмами та вимог Національної рамки кваліфікацій до здобувачів ступенів вищої освіти відповідного рівня, які повинні розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у певній сфері/галузі професійної діяльності, із закріпленням та застосуванням набутих теоретичних знань отриманих здобувачами вищої освіти за час навчання, набуття і вдосконалення практичних навичок і умінь за відповідними спеціальностями», – наголосили студентам методисти разом із завідувачкою кафедри загальної історії, правознавства і методик навчання, кандидатом історичних наук, доцентом Оксаною Костенко.
На початку проходження практики, що проходила у відділі обслуговування громадян №14 (м. Переяслав) з кінця травня до середини червня, завідувач сектору з питань охорони праці та цивільного захисту Олександр Тарасенко провів зі студентами навчання, наголосивши на важливості серйозного сприйняття усталених норм пожежної та техногенної безпеки. Адже саме їх дотримання убезпечує працівників на робочому місці від нещасного випадку, а майно – від пошкодження.
Проходячи практику, студенти почергово ознайомилися з роботою структурних підрозділів Головного управління, мали можливість спостерігати, як у сервісному центрі фахівцями ведеться прийом громадян, на що при прийомі документів акцентується особлива увага, а також ознайомилися, як структуровані справи в архіві.
Багато часу, розповідаючи про електронні сервіси Пенсійного фонду, приділила студентам головний спеціаліст відділу методології та контролю за використанням даних інформаційних систем та електронних реєстрів управління інформаційних систем та електронних реєстрів Оксана Самійленко. У відділі перерахунків пенсій студенти ознайомилися з основними законами, згідно яких призначається та виплачується пенсія в Україні. Як зазначає начальник відділу обслуговування громадян №14 Тетяна Бугай, фахівці Фонду намагались дати студентам максимальну інформацію щодо документообігу та важливості нормативно-правової бази під час будь-якої діяльності, а разом з тим, інформували про переваги державної служби та роботи в Головному управління, а також про соціальні гарантії.
«Сподіваємось, що ми дали студентам чудове практичне підґрунтя для прийняття рішення щодо майбутнього працевлаштування», – підсумовує Тетяна Олексіївна.
Нормативно-правова база практичної підготовки здійснюється на підставі Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 Nº 1556-VII; Постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 Nº 1341 Про затвердження Національної рамки кваліфікацій; Наказу Міністерства освіти України від 08.04.1993 Nº 93 «Про затвердження Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України»; Наказу Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 Nº 563 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти»; Стандартів вищої освіти; Освітніх (освітньо-професійних) програм та навчальних планів спеціальностей.
Професіонали, фахівці з великим досвідом роботи – такий основний кадровий склад Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області. Щоб так само відповідально і чітко як сьогодні виконувались усі поставлені завдання і в майбутньому, в усіх структурних підрозділах Головного управління дбають про те, щоб оновити нинішній «бойовий» склад молодими кадрами і передати їм надбання сьогоднішніх фахівців.
Пресцентр кафедри загальної історії, правознавства і методик навчання