Факультет гуманітарної освіти і соціальних технологій > Анонси кафедри загальної історії, правознавства і методик навчання > «Гуманітарний вимір російсько-української війни»: коли відбудеться Міжнародна науково-практична конференція та як стати її учасником

З 14 по 15 травня 2024 року в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі у змішаному форматі відбудеться Міжнародна науково-практична конференція «Гуманітарний вимір російсько-української війни». Її співорганізаторами є Інститут історії України НАН України, Ізмаїльський державний гуманітарний університет, Кагульський державний університет імені Б.П. Хашдеу (місто Кагул, Республіка Молдова) та Vienna goes Europe (місто Відень, Австрія)

Як повідомляють організатори, увага науковців-учасників зібрання буде спрямована на аналіз трансформаційних процесів українського соціуму в контексті факторів російсько-української війни, економічних та соціально-демографічних наслідків російської агресії для українського суспільства, питань міжнародного співробітництва України в гуманітарній сфері в умовах воєнної агресії росії.

«Повномасштабна війна містить численні гуманітарні наслідки та виміри, які впливають на життя мільйонів українців. Вона призвела до загибелі тисяч людей і поранень тисяч інших. Це не лише військовослужбовці, а й мирні цивільні громадяни, зокрема жінки та діти. Багато людей втратили свої домівки та майно через військові дії. Війна змусила мільйони людей шукати прихистку в інших регіонах України та за її межами. Це призводить до гуманітарної кризи, оскільки багато з цих людей потребують житла, медичної допомоги та інших виявів підтримки. російсько-українська війна, як ніколи, згуртувала українську націю, мобілізувавши увесь її потенціал на відсіч ворогу. Вона торкнулася кожної української родини, стала частиною нашого життя, а перемога у ній стала спільною метою всього українського народу. Кожний українець має свою історію боротьби, що у сукупності становить нашу спільну історію спротиву», – йдеться у анонсі до зібрання.

Наукові платформи конференції:

  1. Російсько-українська війна: культурно-історичні передумови та цивілізаційні виклики.
  2. Збереження національної ідентичності, розвитку культурного та освітнього потенціалу України в умовах воєнного стану.
  3. Трансформаційні процеси українського соціуму в контексті факторів російсько-української війни.
  4. Економічні та соціально-демографічні наслідки російської агресії для українського суспільства.
  5. Міжнародне співробітництво України в гуманітарній сфері в умовах воєнної агресії росії.

Мови конференції: українська, англійська.

Для участі у конференції необхідно до 7 травня  2024 року надіслати на адресу оргкомітету dpu.kaf.istorii@ukr.net такі матеріали:

  • заявку на участь у конференції;
  • тези доповіді.

За результатами конференції буде сформовано збірник тез доповідей у електронному форматі, розміщено на офіційній сторінці факультету гуманітарної освіти і соціальних технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі.

Більше деталей знайдете у Інформаційному листі, а за додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до контактних осіб оргкомітету конференції:

  • +380 4567-5-20-67 (кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри загальної історії, правознавства і методики навчання Оксана Костенко);
  • +380-935-88-89-29 кандидат історичних наук, доцент кафедри загальної історії, правознавства і методики навчання, заступник завідувача кафедри з наукової та проєктної роботи Тетяна Ткаченко).

Приєднуйтесь до цієї події, адже таке зібрання є важливим кроком у згуртуванні науковців навколо обговорення гуманітарних аспектів конфлікту та розробки стратегій міжнародної співпраці для їх вирішення. Це не лише платформа для формування нових ідей, але й спосіб підвищення усвідомленості громадськості щодо гуманітарних аспектів російсько-української війни. Результати конференції сприятимуть розвитку науки та допоможуть вирішувати нагальні питання.

 

Пресцентр факультету гуманітарної освіти і соціальних технологій

Категорії