З 11 по 20 квітня 2023 року на Київщині тривала квітнева академічна сесія для учасників пошуково-дослідницької експедиції «Нескорена Україна». 13 квітня, відбувся другий напрям цієї сесії «Засоби масової інформації й національна та громадянська ідентичність». На ній виступила кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності Тетяна Шинкар.
Цього разу до заходу долучилося близько 140 учнів із закладів загальної середньої освіти Київщини, яким науковці розповідали про мовний код нації в українському фольклорі, про український правопис, про національну та громадянську ідентичність тощо. Тетяна Шинкар виступила з доповіддю «Громадянська позиція блогера та журналіста Богдана Логвиненка як об’єкт учнівської науково-дослідницької роботи», який, до речі, напередодні завітав до Університету Григорія Сковороди в Переяславі в рамках проєкту «Платформа можливостей».
Також на квітневій академічній сесії для учасників пошуково-дослідницької експедиції «Нескорена Україна» учням було запропоновано нові теми для дослідження, зокрема, персоналій у сфері ЗМК, серед яких варто звернути увагу на імена сучасних мас-медійників, які займаються популяризацією української культури та над формуванням позитивного іміджу України у світі.
Поза тим, викладачка розповіла манівській родині про можливості навчання в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі та наголосила на тому, що з 1 вересня відкривається нова спеціальність 061 Журналістика за ОПП «Журналістика та медіакомунікації». Адже журналіст – це сама та професія, яка не лише вимагає тримати руку на пульсі життя, а й має на меті популяризувати та доносити світу велич і красу українського народу.
Пресцентр кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності