У ході навчання в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі здобувачі вищої освіти за спеціальностями 015 «Професійна освіта (Цифрові технології)», 015 «Професійна освіта (Документознавство)» та 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» навчаються аналізувати й оцінювати документообіг, опановують технології, методики збирання й обробки інформаційних потоків, вивчають методи створення та використання інформаційних ресурсів, управління інформацією в документно-інформаційних системах тощо.
Крім здобуття теоретичних знань, невід’ємним складником освітнього процесу є практична діяльність. Не менш важливим є й спілкування з фахівцями, які мають чималий досвід роботи з документними потоками та масивами, а також з численними запитами громадян щодо отримання різноманітних адміністративно-документних послуг.
Так, нещодавно, за ініціативи кандидатки філософських наук, доцентки кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності Людмили Шимченко, відбулася зустріч представниці Переяславського ЦНАПу, заступниці керівника-адміністратора Тетяни Швидкої зі здобувачами вищої освіти зазначених вище спеціальностей і науково-педагогічними працівниками кафедри.
Пані Тетяна стояла біля витоків створення місцевого Центру надання адміністративних послуг та очолювала його з 2015 до 2021 року. За її словами, у 2013 році, відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги», у місцевих громадах почали створювати ЦНАПи – єдине місце, де можна отримати найнеобхідніші адміністративні послуги у комфортних умовах.
Відповідно до адміністративно-територіальної реформи, яка була спрямована на зменшення працівників органів виконавчої влади та збільшення працівників органів місцевого самоврядування, ЦНАПи створювалися в сільських та міських громадах. У Переяславському ЦНАПі нині надають 185 адміністративних послуг. Це, зокрема, реєстрація місця проживання, бізнесу, нерухомості, громадських організацій, реєстрація звернення громадян, послуги паспортного сервісу тощо. Тетяна Швидка ознайомила присутніх з тонкощами роботи адміністратора та з системою ведення документів.
Здобувачам освіти лекція про ЦНАП сподобалася, про що вони й зауважили на зустрічі. Так, студент групи ЦТ-12пмз Олексій Чудо ділиться: «Тетяна Давидівна детально розкрила сутність та принципи роботи Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Переславської міської ради. Вона ознайомила слухачів із широким переліком операцій, які здійснює ця установа, наголосила на моментах, які можуть зорієнтувати студентів нашого ЗВО до перспективної співпраці в цій галузі. Зустріч вийшла конструктивною та змістовною».
Кандидатка філософських наук, доцентка кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності Людмила Шимченко зазначає: «Сьогоднішня зустріч зі Швидкою Тетяною Давидівною є традиційною для студентів спеціальностей 015 «Професійна освіта (Цифрові технології)», 015 «Професійна освіта (Документознавство)» та 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», адже кафедра соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності у своїй роботі приділяє велику увагу практичній підготовці майбутніх спеціалістів. Випускники кафедри мають чітко розумітися не лише на тонкощах своєї можливої педагогічної діяльності, а й на роботі у сфері документознавства, цифрових технологій, архівної та бібліотечної справи. Упродовж навчального процесу студенти повинні чути інформацію не тільки від викладачів-теоретиків, а й від фахівців-практиків».
Варто відмітити, що система електронного урядування, що запроваджується в Україні, вимагає від фахівців державної служби оволодіння методами збирання, упорядковування, обробки, розповсюдження та зберігання інформації, користування електронним документообігом.
Пресцентр кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності