«Спостерігати, як на чистому папері оживають літери, а потім вони поступово формують книгу – це щось неймовірне»: співпраця з УГСП та екскурсія студентки-журналістки у друкарню «СКД»

Факультет гуманітарної освіти і соціальних технологій > Новини кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності > «Спостерігати, як на чистому папері оживають літери, а потім вони поступово формують книгу – це щось неймовірне»: співпраця з УГСП та екскурсія студентки-журналістки у друкарню «СКД»

У п’ятницю, 1 грудня 2023 року, студентка спеціальності 061 «Журналістика» (освітньо-професійна програма «Журналістика та медіакомунікації») кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності факультету гуманітарної освіти і соціальних технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі Світлана Гресько відвідала друкарню високоякісних поліграфічних послуг повного циклу «СКД». Керівниця відділу продажу Оксана Мельник люб’язно відкрила двері поліграфічного підприємства, що вражає виготовленням високоякісної продукції, запросивши у захопливу подорож в світ створення книг.

Історія друкарні налічує свої коріння з 18 грудня 2000 року, коли вони починали з виготовлення бухгалтерських книг і бланків. Пройшовши шлях від конвертів для кур’єрських служб до масштабного друку медичних інструкцій та видань відомих українських авторів, ПП «СКД» стало справжнім лідером у своїй галузі.

Попри труднощі, пов’язані з вторгненням та блекаутами, друкарня залишається надійним партнером для своїх клієнтів та підтримкою військових.

«Коли почалося повномасштабне вторгнення, ми не працювали лише перший тиждень – коли у всіх ще була така перша паніка, і не було нічого зрозуміло. Але досить швидко повернулися до роботи – друкарня, як і завжди, працює у дві зміни з пів на сьому ранку до пів на дванадцяту вечора, 5 днів на тиждень. Наш штат складає близько 60 працівників. Під час блекаутів роботу підлаштовували під графіки відключень і все одно працювали»зазначає пані Оксана.

З вересня минулого року підприємство виготовило майже 150 видань книжкової продукції та щомісячно випускає близько 20 тисяч примірників у різних форматах обкладинок.

Поїздка до друкарні «СКД» не могла обійтися без активної участі кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності. Ця спільна ініціатива об’єднала їхні зусилля ще з 2017 року.

«Початок співпраці припадає на 2017 рік, коли на кафедрі існувала спеціальність 015 «Професійна освіта (Видавничо-поліграфічна справа)». Ініціатором цієї співпраці був доцент кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності Павло Дрок, гарант спеціальності, який започаткував цю важливу взаємодію»,розповідає завідувачка кафедри Алла Зленко підкреслюючи, що студенти, які здобувають спеціальність «Професійна освіта (Цифрові технології)» та «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», мають унікальну можливість працевлаштуватись на цьому підприємстві. Їхні компетентності в цих сферах дозволяють їм успішно займати важливі посади.

У майбутньому, у планах розширювати співпрацю, впроваджувати спільні практики та заходи, проводити практичні заняття. Ця взаємодія стає невід’ємною частиною освітнього процесу, дозволяючи студентам отримати практичний досвід і враховувати сучасні вимоги ринку праці.

На завершення екскурсії Світлана Гресько поділилась своїми враженнями та емоціями:

«Для мене, як для великої шанувальниці паперових книг, ця подорож до друкарні була просто неймовірною. Дивовижною виявилася майстерність та докладність у виконанні роботи. Спостерігати, як на чистому папері оживають літери, а потім вони поступово формують книгу – це щось неймовірне. Безмежно вдячна керівниці відділу продажу Оксані Мельник, а також кафедрі соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності, за можливість поглибитися у захопливий світ виготовлення книг та отримати безліч нових вражень».

 

Пресцентр кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності

Категорії