Напередодні початку нового семестру, який, зважаючи на карантинні обмеження, розпочнеться у дистанційному форматі освітнього процесу, відбувся навчально-методичний вебінар «Технології та інструменти дистанційної освіти». Організований він був за рішенням ректорату кафедрою цифрових технологій навчання факультету гуманітарно-природничої освіти та соціальних технологій та відділом інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю.
На початку зібрання 170 учасників вебінару привітали ректор університету, доктор історичних наук, доцент Віталій Коцур та декан факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій, кандидат історичних наук, доцент Вячеслав Редзюк. Надалі програма вебінару спрямовувалась на надання методичних рекомендацій науково-педагогічним працівникам та здобувачам освіти з розбудови ефективної дистанційної комунікації між учасниками освітнього процесу на базі сучасних інформаційно-комунікаційних технологій та з використанням цифрових інструментів.
Спершу ректор університету, доктор історичних наук, доцент Віталій Коцур ознайомив учасників вебінару з концептуальними підходами до розбудови цифрового середовища університету. Потім завідувач кафедри цифрових технологій навчання, кандидат педагогічних наук, доцент Валерій Хомич зосередив увагу на освітньому потенціалі сервісів комунікативного простору дистанційного навчання: електронних освітніх платформ, цифрових інструментів створення інтерактивного контенту, масових відкритих онлайн-курсів тощо. Керівниця відділу інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю, доктор PhD з історії Оксана Луцик у доповіді «Цифрова освіта в новітню епоху» продемонструвала потенційні можливості середовища Office 365 Education, а доцент кафедри цифрових технологій навчання кандидат історичних наук, доцент Анастасія Ставицька зупинила увагу присутніх на онлайн-сервісах та інструментах створення інтерактивного освітнього контенту, використовуючи електронні освітні ресурси (LearningApps, Triventy, Kahoot).
Наостанок вебінару кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри цифрових технологій навчання Борисом Шевчуком у доповіді «Ресурси Google Groups для створення спільного простору взаємодії» був продемонстрований широкий набір інструментів для освітньої взаємодії в онлайн-середовищі, а питанням змістовного, дидактичного, методичного наповнення та практиці використання ресурсів «Moodle» в освітньому процесі свою доповідь присвятила заступниця декана факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій, старша викладачка Людмила Ісак.
Дистанційна освіта – це можливість навчатися та отримувати необхідні знання віддалено від навчального закладу в будь який зручний час. Вміло користуйтесь її перевагами!
Прес-центр кафедри цифрових технологій навчання