«Передові технології реалізації освітніх ініціатив»: учасники із України, Польщі, Болгарії, Литви і Латвії долучилися до V Міжнародної конференції

Факультет гуманітарної освіти і соціальних технологій > Новини кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності > «Передові технології реалізації освітніх ініціатив»: учасники із України, Польщі, Болгарії, Литви і Латвії долучилися до V Міжнародної конференції

Щорічна Міжнародна науково-методична конференція «Передові технології реалізації освітніх ініціатив» відбулася за ініціативи колективу кафедри документознавства та методики навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі 7 лютого 2022 року. Серед співорганізаторів заходу традиційно були Економічний університет у Вроцлаві (Польща), Університет національного і світового господарства (Болгарія), Сухумський державний університет (Грузія), Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства, Центральний державний електронний архів України, Спілка архівістів України.

Серед інших до організації конференції у 2022 році долучилися нові міжнародні партнери Університету Григорія Сковороди в Переяславі, представники з «Вищої лінгвістичної школи в м. Ченстохова» та «Вищої Школи Humanitas в Сосновці» (Польща). Відомо, що для участі у конференції подали свої заявки понад 100 учасників із різних ЗВО не лише України, а й Польщі, Болгарії, Литви, Латвії.

Програмою конференції за участю науковців і практиків різних фахів було передбачено розгляд широкого тематичного спектру питань: інтернаціоналізація навчального процесу та підготовка фахівців світового рівня; менеджмент і маркетинг в системі освіти європейських країн;  професійна освіта: сучасні реалії та перспективи розвитку; підготовка документознавців та архівістів у сучасних закладах вищої освіти; організація навчання, програми та напрями підготовки здобувачів вищої освіти у сучасному університеті; інноваційні методи навчання: інтеграція передових технологій, наукових досягнень та практичного досвіду; теоретичні питання документознавства, архівознавства та джерелознавства в умовах розвинутого інформаційного суспільства.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри документознавства та методики навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі Алла Зленко:

«Шановні учасники, колеги, гості, дозвольте привітати Вас з початком роботи V Міжнародної науково-методичної конференції «Передові технології реалізації освітніх ініціатив». Глибоко переконана, що фахові доповіді, повідомлення і дискусії, нові ідеї, погляди та концепції доповідачів та учасників конференції сприятимуть узагальненню наукових підходів й розробці рекомендацій щодо подальшого вдосконалення професійної освіти та впровадження інноваційних підходів та технологій у підготовці конкурентоздатних фахівців. Бажаю всім учасникам конференції плідної та творчої праці. Впевнена, що цікаві та інформативні матеріали й доповіді заохочуватимуть до жвавого наукового обговорення та поглиблення досліджень у цій сфері, а результати нашої спільної праці стануть вагомим внеском у розв’язанні актуальних освітніх проблем».

Надалі до вітальних слів також долучилися кандидат історичних наук, доцент, проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності Університету Григорія Сковороди в Переяславі Василь Дудар; доктор хаб., професор, завідувач кафедри економічної політики та європейських регіональних досліджень Вроцлавського економічного університету Ewa Pancer-Cybulska; доктор економіки, кафедра маркетингу і стратегічного планування Університету національного і світового господарства (Болгарія) Хітов Мітко; проректор з міжнародних зв’язків «Вищої лінгвістичної Школи в м. Ченстохова» (Польща) Томаш Кук.

Усі доповіді, які прозвучали на пленарному засіданні, викликали увагу та інтерес зацікавленої публіки. Зокрема, доповідь кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника, доцента кафедри інформаційно-аналітичної діяльності та інформаційної безпеки Національного транспортного університету Олени Загорецької стосувалася теми «Проблеми впровадження Національного стандарту України ДСТУ (4163:2020) і Класифікатора управлінської документації (НК 010:2021)». А от доктор педагогічних наук, професор кафедри документознавства та методики навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі Олександра Бородієнко обрала для своєї доповіді тему «Публічно-приватне партнерство в освіті: зарубіжний досвід та українські реалії».

Виступ кандидата історичних наук, професора кафедри інформаційно-аналітичної діяльності та інформаційної безпеки Національного транспортного університету Юрія Палехи стосувався «вузького і широкого» значення терміну «документ».

У свою чергу, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри загальної педагогіки і педагогіки вищої школи Університету Григорія Сковороди в Переяславі Ольга Шапран розповіла про застосування імітаційних технологій навчання у практиці роботи вищої школи.

«Нові виклики для вищої школи: єдине фахове вступне випробування до магістратури (за визначеними спеціальностями)» – так звучала тема доктора філологічних наук, професора, професора кафедри журналістики та мовної комунікації Національного університету біоресурсів і природокористування України; професора кафедри документознавства та методики навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі Марини Навальної.

А на завершення кандидат історичних наук, старший науковий співробітник, доцент кафедри інформаційно-аналітичної діяльності та інформаційної безпеки Національного транспортного університету Наталія Московчeнко ознайомила учасників конференції із двозначністю поняття «Єдиний дeржавний архівний фонд».

Пресцентр кафедри документознавства та методики викладання

Категорії