Факультет гуманітарної освіти і соціальних технологій > Новини кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності > «Журналістика прифронтових територій»: студенти-журналісти взяли участь у міжнародному проєкті

Нещодавно студенти I курсу спеціальності 061 «Журналістика» кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності факультету гуманітарної освіти та соціальних технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі Вікторія Ляшенко та Єгор Данильчев взяли участь в освітньому проєкті – майстерні «Журналістика прифронтових територій».

Проєкт реалізувала кафедра прикладної соціології та соціальних комунікацій Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна спільно з медіапартнерами «Медіагрупа «Накипіло». Радіо» та «Gwara Media». Ця ініціатива, підтримана Чеською громадською організацією «Асоціація з міжнародних питань» (AMO) та фінансована Міністерством закордонних справ Чехії в рамках програми трансформаційної співпраці, спрямована на підготовку студентів-журналістів до роботи в умовах війни.

Повідомляється, що протягом чотирьох тижнів учасники Майстерні, зокрема і сковородинівці, брали участь у тренінгах, що охоплюють ключові аспекти сучасної журналістики: фактчекінг, створення відеорепортажів, подкастів та роботу із соціальними мережами.

Тренерами стали досвідчені журналісти та медіаексперти, які працюють безпосередньо в прифронтових зонах. Серед них:

  • журналістка та фактчекерка, головна редакторка діджитал-відділу філії Суспільного Запоріжжя Юліана Топольник, яка займається розслідуваннями та боротьбою з дезінформацією;
  • фактчекерка Gwara Media Ольга Яковлева, яка спеціалізується на викритті фейків та медіаграмотності;
  • продюсер Gwara Media, керівник мультимедійного відділу Гнат Голик, який створює документальні репортажі з Харківської області;
  • головна редакторка MediaPort, журналістка Суспільного Харків, авторка подкастів про воєнні події Тетяна Федоркова;
  • медійниця, філологиня, редакторка соцмереж «Медіагрупи «Накипіло». Радіо», експертка з SMM Тетяна Хоронжук.

За словами студентки Вікторії Ляшенко на першому майстер-класі на тему «Фактчекінг: як протидія пропаганді та маніпуляцій», який проводили журналістки та фактчекерки ЮліанаТопольник й Ольга Яковлева, учасники розбирали вплив штучного інтелекту на медіа, наративи й шляхи їх використання.

«Під час цього майстер-класу, присвяченого воєнній тематиці, учасникам продемонстрували приклади використання штучного інтелекту в пропаганді та надали рекомендації щодо протидії дезінформації. Другий майстер-клас на тему «Відеорепортажі на деокупованих територіях» провів керівник мультимедійного відділу Gwara Media Гнат Голик. Він поділився власним досвідом створення відеорепортажів у складних воєнних умовах, розповів про важливість встановлення довірливих стосунків з героями інтерв’ю та наголосив на дотриманні дедлайнів у журналістській роботі», – зазначає Вікторія Ляшенко.

«Третій майстер-клас був присвячений темі подкастів, зокрема – «Як висвітлювати воєнні злочини росіян і судові справи колаборантів». Лекторкою виступила журналістка Тетяна Федоркова. Під час заняття учасники дізналися про створення подкастів як інструменту документування історії, а також навчалися використовувати відповідні матеріали та подавати їх аудиторії коректно й етично.

Останній майстер-клас мав тему «Соцмережі для медіа» і його провела медійниця та редакторка соціальних мереж Радіо «Накипіло» Тетяна Хоронжук. Учасники ознайомилися з актуальною статистикою щодо соціальних мереж, їхнім впливом на медіа та аудиторію. Тетяна розповіла про важливість професії SMM-фахівця, відмінності між SMM і традиційною журналістикою, принципи створення привабливих сторінок у соцмережах, уникнення тіньового бану та дотримання етичних стандартів у цифровому середовищі», – розповідає студент Єгор Данильчев.

Після кожного майстер-класу учасникам давали домашнє завдання, яке вони мали виконати та надіслати лектору, прикріпивши до Google Classroom. По завершенні курсу студенти-журналісти кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності Вікторія Ляшенко та Єгор Данильчев отримали відповідні сертифікати про навчання в цьому проєкті.

Майстерня «Журналістика прифронтових територій» це не лише освітній проєкт, а й внесок у зміцнення інформаційного фронту країни. Вона готує нове покоління журналістів, здатних працювати в умовах війни, дотримуючись високих професійних стандартів та етичних норм.

Пресцентр кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності

Категорії