20 грудня 2024 року на кафедрі соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності факультету гуманітарної освіти та соціальних технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі відбулася робоча зустріч гарантів освітніх програм першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти, присвячена питанням організації освітнього процесу на 2024–2025 навчальний рік.
У засіданні взяли участь гаранти освітніх програм різних рівнів вищої освіти:
- Алла Зленко – гарант ОП «Професійна освіта (Документознавство)» (бакалаврський рівень), кандидат історичних наук, професор, завідувач кафедри;
- Ірина Березанська – гарант ОП «Документознавство та інформаційна діяльність» (бакалаврський рівень), кандидат історичних наук, доцент;
- Ігор Довжук – гарант ОП «Документаційне забезпечення управління та інформаційна діяльність» (магістерський рівень), доктор історичних наук, професор;
- Олександр Васенко – гарант ОП «Професійна освіта (Цифрові технології)» (бакалаврський рівень), кандидат історичних наук, доцент;
- Оксана Плужник – гарант ОП «Професійна освіта (Цифрові технології)» (магістерський рівень), доктор філософії, доцент;
- Тетяна Шинкар – гарант ОП «Журналістика та медіакомунікації» (бакалаврський рівень), кандидат філологічних наук, доцент.
Також у заході взяли участь здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів освіти – Катерина Подольна, Вікторія Пивовар, Богдан Бондар, Дар’я Рудь, Дарія Сухотенко, Вадим Юрченко, Артем Андріяш, Богдана Кротюк.
Під час зустрічі було розглянуто ряд ключових аспектів підготовки до організації освітнього процесу на 2024-2025 навчальний рік. Зокрема, гарант ОП «Професійна освіта (Цифрові технології)» другого (магістерського) рівня вищої освіти, доктор філософії, доцент Оксана Плужник повідомила про розширення баз практик для здобувачів всіх рівнів і спеціальностей, також поінформувала присутніх про можливості міжнародної та внутрішньої академічної мобільності.
Гарант ОП «Документознавство та інформаційна діяльність» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти кандидат історичних наук, доцент Ірина Березанська ознайомила з результатами опитування студентів щодо якості освітніх послуг, які були розміщені на сайті Університету Григорія Сковороди в Переяславі. Гарант ОП підкреслила важливість постійного оновлення навчально-методичних комплексів освітніх компонентів, а також поділилася планами наукових, освітніх і культурних заходів, запланованих на ІІ семестр.
«Планується 7 лютого VІІІ Міжнародна науково-методична конференція «Передові технології реалізації освітніх ініціатив», а 12 лютого – тематичний науково-методичний семінар «Особові колекції у фондах академічних бібліотек: формування та збереження» Інституту бібліотекознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського», – зазначила Ірина Михайлівна.
Гарант освітньої програми «Професійна освіта (Документознавство)» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, кандидат історичних наук, професор, завідувач кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності Алла Зленко наголосила про важливість оновлення каталогу вибіркових дисциплін та з’ясування запиту здобувачів освіти щодо їхніх потреб у здобутті додаткових hard та soft skills, а також щодо можливостей неформальної освіти.
Гарант освітньої програми «Журналістика та медіакомунікації» Тетяна Шинкар проінформувала, що в лютому студенти ІІ курсу спеціальності 061 «Журналістика» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти будуть вперше проходити практику в організаціях та установах, з якими підписані договори:
«Кожен зі здобувачів мав можливість обрати базу практики, де зможе ознайомитися з особливостями професії журналіста та медіафахівця, а також відшліфувати свої практичні навички у реальних умовах роботи».
Крім того, гарант повідомила про можливості та переваги для студентів при навчанні за дуальною формою, що дозволить їм поєднувати отримані теоретичні знання з практичним досвідом роботи на підприємстві / установі / організації; збільшити шанси отримання першого робочого місця після закінчення університету; здобути стаж роботи до завершення навчання, необхідного для подальшого професійного та кар’єрного зростання; отримати практичний досвід, а також можливість матеріального забезпечення під час навчання та роботи на підприємстві / установі / організації.
Гарант ОП «Документаційне забезпечення управління та інформаційна діяльність» другого (магістерського) рівня вищої освіти, доктор історичних наук, професор Ігор Довжук акцентував увагу на тому, що в умовах сучасного розвитку вищої освіти надзвичайно важливим є формування висококваліфікованих фахівців, здатних не лише володіти глибокими теоретичними знаннями у сфері документно-інформаційної діяльності, але й мати необхідні професійні та фундаментальні компетентності в галузі інформаційної, бібліотечної та архівної справи. Також Ігор Довжук наголосив на постійному моніторингу пропозицій і запитів від стейкхолдерів, потенційних роботодавців та новацій на ринку праці. Проєкти всіх освітніх програм розміщені на сайті університету для обговорення.
«Ці компетентності є основою для ефективного вирішення складних професійних завдань та успішної адаптації до викликів сучасного ринку праці в сфері управління документаційними процесами й обробки інформаційних ресурсів», – підкреслила Ірина Березанська.
Отже, студенти спеціальностей 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», 015 «Професійна освіта (Документознавство)», 015 «Професійна освіта (Цифрові технології)», 061 «Журналістика» на першому та другому рівнях вищої освіти повинні бути готовими активно застосовувати свої знання та навички для вирішення важливих і актуальних завдань у своїй професійній діяльності.
Пресцентр кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності