У жовтні кандидат технічних наук, доцент кафедри цифрових технологій навчання факультету гуманітарної освіти і соціальних технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі Ольга Кряжич провела серію вебінарів на актуальні теми для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти галузі знань 01 Освіта / Педагогіка за спеціальністю 011 освітні, педагогічні науки. Як це було?
Програма вебінарів включала три тематичні сесії, що проходили 24, 29 та 31 жовтня, з акцентом на розвиток науково-педагогічної кар’єри та підтримку в написанні й представленні дипломних робіт. Кожна зустріч мала на меті допомогти учасникам розібратися у специфіці підготовки до захисту кандидатської дисертації, представлення результатів на конференціях та публікації статей у наукових виданнях.
24 жовтня 2024 року Ольга Кряжич провела перший вебінар для здобувачів і молодих науковців, присвячений питанням планування та організації науково-дослідної роботи. Цей захід є частиною серії вебінарів, метою яких є підтримка молодих науковців у підготовці до захисту наукових робіт та побудови кар’єри. Під час вебінару Ольга Олександрівна поділилася практичними порадами з управління часом та ресурсами, зосередившись на важливості чіткого планування дослідження.
«Добре продуманий план дозволяє впоратися з основними труднощами та зосередитися на якісному виконанні роботи», – наголосила доцентка, підкреслюючи, що формулювання мети та завдань дослідження є першочерговим кроком до успішного завершення дипломного проєкту.
Спікерка також відзначила важливість відбору надійних джерел для теоретичної бази та складання розкладу, який сприятиме раціональному використанню часу. Окрім питань організації дослідження, на вебінарі обговорювалися підходи до ефективної взаємодії з науковим керівником. Ольга Олександрівна звернула увагу на те, що прозора комунікація та своєчасне представлення результатів роботи керівнику дозволяють уникнути багатьох помилок та сприяють побудові конструктивної співпраці.
Другий вебінар котрий відбувся 29 жовтня 2024 року був присвячений темі апробації матеріалів дослідження на конференціях і надав учасникам важливі поради щодо підготовки наукових виступів. У рамках даного вебінару спікерка розкрила принципи ефективної підготовки до конференційних презентацій, зокрема, як структурувати виступ та донести ключові меседжі до аудиторії.
Спікерка наголосила на важливості залучення уваги слухачів, акцентуючи: «Виступ має бути не лише інформативним, але й здатним зацікавити аудиторію та викликати дискусію».
Учасникам було надано практичні рекомендації щодо представлення результатів дослідження, вибору ключових аспектів та створення презентаційних матеріалів, які сприятимуть легкому сприйняттю інформації. Було обговорено, як правильно вибирати та подавати основні дані, роблячи акцент на найважливіших результатах, що допоможе слухачам чітко зрозуміти зміст та значення дослідження. Протягом вебінару учасники проявляли високу активність, обмінювалися власними ідеями та досвідом щодо підготовки до наукових виступів.
Завершальний вебінар із серії, присвячений підготовці наукових публікацій був проведений 31 жовтня 2024 року. Під час цього вебінару учасники отримали цінні знання щодо процесу подання статей до наукових журналів, принципів побудови статті та вимог до її структури. Ольга Олександрівна наголосила на важливості чіткої структури та зрозумілого подання матеріалу та детально розповіла про ключові елементи наукової статті, включно з правильним формулюванням назви, цілей, описом методології дослідження, висновками і рекомендаціями.
Учасники дізналися про основні вимоги, які висувають журнали до наукових статей, зокрема, про форматування тексту, структурування даних та правила цитування джерел. Особлива увага була приділена підходам до подачі результатів дослідження таким чином, щоб вони були легко зрозумілими та інформативними для широкої аудиторії науковців. Під час вебінару учасники активно ставили запитання, ділилися власним досвідом підготовки статей та обговорювали труднощі, з якими вони зіштовхувалися.
Завдяки змістовним рекомендаціям та практичним порадам від Ольги Олександрівни, учасники вебінару здобули необхідні знання для підготовки якісних наукових публікацій, що сприятиме їхньому подальшому професійному розвитку.
Пресцентр кафедри цифрових технологій навчання