Доцентки Леся Коцур і Руслана Потапенко взяли участь у ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Україна – Литва: історичні, мовно-культурні та туристські паралелі»: розповідали про дерусифікацію й імперські міфи

Факультет гуманітарної освіти і соціальних технологій > Новини кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін > Доцентки Леся Коцур і Руслана Потапенко взяли участь у ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Україна – Литва: історичні, мовно-культурні та туристські паралелі»: розповідали про дерусифікацію й імперські міфи

На початку минулого тижня, 5-6 серпня 2024 р. доценти факультету гуманітарної освіти і соціальних технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі Леся Коцур та Руслана Потапенко взяли участь у роботі ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Україна – Литва: історичні, мовно-культурні та туристські паралелі», яка проходила у литовському Вільнюсі.

Як розповіли сковородинівки пресслужбі університету, впродовж першого дня роботи конференції почесні гості та учасники пленарної дискусії обговорювали актуальність литовсько-української співпраці в умовах воєнних викликів. Культурна частина першого дня конференції пройшла у місті Тракай, яке є не тільки важливим елементом литовської історії, а й насичене унікальним караїмським шармом.

Принагідно, делегати з України висловлювали щиру подяку Литві за військову та гуманітарну підтримку нашої держави, яку ця сестринська держава здійснює ще з 2014 року.

Упродовж другого дня конференції відбулися секційні доповіді учасників, присвячені переважно мовним та історико-культурним аспектам розвитку української й литовської держав. Слід відзначити, що тематика запропонованих доповідей вкотре засвідчила глибокі історичні й культурні звʼязки України з Литвою й ті виклики, які стоять перед державами в умовах російської агресії.

Було про що розповісти й представницям УГСП. Науковиця Леся Коцур презентувала апробацію дослідження на тему «Дерусифікація в Литві та Україні після відновлення незалежності: порівняння досвіду», де спробувала продемонструвати відмінності у політиці дерусифікації обох держав. Натомість Руслана Потапенко виступила з доповіддю на тему «Російські імперські міфи про Україну та Литву в практиці РФ», у якій показала загрозливу дестабілізуючу роль російських політичних міфів.

Надалі, у ході програми, науковиці презентували для Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas  зразки української традиційної культури – вишиваний рушник, ляльку-мотанку та сковородинівське видання «Енциклопедичний словник символів культури України» де подано інформацію про найважливіші наукові, філософські, художні, міфологічно-релігійні й побутові символи українців.

Сковородинівські учасниці конференції висловлюють щиру подяку організаторам заходу – професору Центру балтистики (Baltistikos centras) Ігорю Корольову та Інституту литовської літератури та фольклору (Lietuviy literaturos ir tautosakos institutas), які, попри складні часи, зробили цю поїздку можливою.

Нагадаємо, що на початку цього літа професорки Алла Зленко та Марина Навальна з робочим візитом відвідали Латвію.

 

Пресцентр факультету гуманітарної освіти і соціальних технологій

Категорії