«Актуальні проблеми сучасних політичних досліджень в Україні»: в УГСП відбулася гостьова лекція дослідника, випускника університету Валерія Новородовського

Факультет гуманітарної освіти і соціальних технологій > Новини кафедри політології > «Актуальні проблеми сучасних політичних досліджень в Україні»: в УГСП відбулася гостьова лекція дослідника, випускника університету Валерія Новородовського

14 травня 2024 року в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі відбулася гостьова лекція кандидата історичних наук, молодшого наукового співробітника відділу етнополітології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, кандидата історичних наук, стейкхолдера ОП Політологія Валерія Новородовського на тему: «Актуальні проблеми сучасних політичних досліджень в Україні».

Повідомляється, що лекція об’єднала науково-педагогічних працівників кафедри політології та здобувачів груп Пл-31 у межах ОК «Історія політичної науки» і Пл-1 (пм) у межах освітнього компоненту «Актуальні проблеми сучасної політичної науки».

Валерій Вікторович ознайомив з основними завданнями дослідницької роботи співробітників ІПіЕнД ім. І. Ф. Кураса НАН України, які, насамперед стосуються сучасної динаміки політичних інститутів і процесів; співвідношення політики й етнонаціональних відносин; необхідності вироблення нових парадигм етнонаціонального розвитку; запобігання конфліктності в етнонаціональній сфері; моделювання оптимальних варіантів етнополітики; технології управління сферами політичних і міжетнічних відносин; здійснення експертизи законопроєктів, державних і недержавних програм розвитку в різних сферах суспільного життя.

Також дослідник звернув увагу на особливості сучасних політичних досліджень в Україні у контексті загальносвітового наукового дискурсу. Зважаючи на реалії російсько-української війни, деякі теми мають важливе значення для відновлення України, формування стійкого суспільства, удосконалення національної безпеки.

Важливо зауважити, що основна частина зустрічі була присвячена сучасним дослідженням відділу етнополітології. Спікер ознайомив аудиторію з методологією і категоріальним апаратом досліджень у сфері етнополітології.

«Спілкування лектора й присутніх відбувалося у форматі жвавої бесіди. Слухачів цікавили передусім характеристика науковцями багатоскладового українського соціуму як нації, ризики конфліктів на етнічному ґрунті в умовах російсько-української війни, питання колаборації і політики Української держави на деокупованих територіях, проблеми післявоєнної інтеграції українського суспільства», – коментують зустріч на кафедрі політології.

Порушені питання стануть предметом майбутніх досліджень політологів, адже важливо знайти баланс між національною безпекою і відновленням демократичного поступу у повоєнні роки.

 

 Пресцентр кафедри політології

Категорії