У вівторок 7 лютого 2024 року, за ініціативи кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності факультету гуманітарної освіти та соціальних технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі відбулася VІІ Міжнародна науково-методична конференція «Передові технології реалізації освітніх ініціатив». Вона проходила у змішаному форматі, долучилося понад півтори сотні учасників.
Серед учасників зібрання Ева Панцер-Цибульська, д-р. hab., професор, завідувач кафедри економічної політики та європейських регіональних студій, Вроцлавський економічний університет, Вроцлав, (Польща); Томаш Кук, проректор з міжнародних зв’язків Вищої лінгвістичної Школи в м. Ченстохова, проректор з міжнародних звʼязків Вищої Школи Humanitas в Сосновці (Польща); Жанна Цауркубуле, доктор наук, професор Балтійської міжнародної академії, факультет туризму, гарант освітніх програм «Управління туристичним бізнесом» та «Стратегічне управління комунікаціями в індустрії відпочинку та розваг» (Латвія); Діана Антоці, доктор габілітований, доцент, проректор з наукової роботи Кишинівського державного педагогічного університету «Іон Креанга» (Молдова); Ольга Пінчук, заступник директора з науково-експериментальної роботи, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Інституту цифровізації освіти Національної академії педагогічних наук України, Institute for Digitalisation of Education of the NAES of Ukraine; Ольга Башкір, доктор педагогічних наук, професор кафедри освітології та інноваційної педагогіки Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди; Олена Семеног, доктор педагогічних наук, професор, в. о. завідувача кафедри української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка; Юрій Палеха, кандидат історичних наук, професор кафедри інформаційно-аналітичної діяльності та інформаційної безпеки Національного транспортного університету; Марина Навальна, доктор філологічних наук, професор, в.о. завідувача кафедри журналістики та мовної комунікації Національного університету біоресурсів і природокористування України (Україна); Лариса Ткачук, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та освітнього менеджменту Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини; Ігор Гевко, доктор педагогічних наук, професор кафедри комп’ютерних технологій, проректор з навчально-методичної роботи Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка та інші.
За традицією засідання відкрив ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі, доктор історичних наук, професор Віталій Коцур. Він звернувся до учасників конференції з вітальним словом та підкреслив важливість проведення науково-практичних конференцій, на яких відбувається обмін науковим досвідом та обговорення актуальних проблем і результатів теоретичних та практичних досліджень досвідчених науковців в сфері освіти, документознавства, соціальних комунікацій та інформаційної діяльності. Також до вітальних слів долучилися і проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності Університету Григорія Сковороди в Переяславі, кандидат історичних наук, доцент Василь Дудар та декан факультету гуманітарної освіти та соціальних технологій, кандидат історичних наук, доцент Вячеслав Редзюк.
У ході конференції прозвучало немало цікавих та інформативних доповідей, зокрема про «Використання штучного інтелекту в професійній підготовці майбутніх учителів», «Освітні продукти «Медіа&вчительського кампусу» для розвитку м’яких навичок інфомедійної грамотності молоді», про «Документознавство як надбання інформаційної культури суспільства», «Електронне портфоліо як засіб презентації результатів науково-педагогічної роботи викладачів», «Концепцію управління за цінностями у менеджменті закладу вищої освіти», про «Музейну педагогіку у системі історичної пам’яті», про «Інформацію в період війни: антифейкові ресурси», «Цифрову грамотність як важливий компонент освітніх ініціатив» тощо.
Один із доповідачів конференції, кандидат історичних наук, професор кафедри інформаційно-аналітичної діяльності та інформаційної безпеки Національного транспортного університету Юрій Палеха зазначив:
«Конференція була проведена на високому професійному рівні, прозвучали цікаві ґрунтовні виступи, відбулись жваві і плідні дискусії, запропоновано до обговорення ряд актуальних вабливих тематичних напрямів використання штучного інтелекту, впровадження електронних портфоліо, управлінні за цінностями в менеджменті вищої освіти та цифрової грамотності як важливих компонентів освітніх ініціатив.
Хочу відмітити чітку організацію форуму під керівництвом завідувачки кафeдри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності університету проф. Алли Зленко та співробітників кафедри й побажати їм подальших успіхів в підготовці кваліфікованих спеціалістів. Тримаємося разом. Україна переможе!».
Слова вдячності висловила і доктор філологічних наук, професор, в.о. завідувачка кафедри журналістики та мовної комунікації Національного університету біоресурсів та природокористування України Марина Навальна:
«Хочу подякувати організаторам за надану можливість прийняти участь у такій високоорганізованій конференції. Між кафедрою журналістики та мовної комунікації Національного університету біоресурсів та природокористування і кафедрою соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності склалася тісна співпраця, підписані угоди. Нині працюємо над спільними цікавими проєктами».
Після пленарного засідання робота конференції продовжилася в секційних засіданнях, на яких обговорювалися питання інтернаціоналізації навчального процесу та підготовки фахівців світового рівня, менеджменту і маркетингу у системі освіти європейських країн, професійної освіти: сучасні реалії та перспективи розвитку, бібліотечної, архівної та музейної галузі в умовах розвитку інформаційного суспільства тощо.
Пресцентр кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності