У п’ятницю, 28 квітня, для студентів спеціальностей 015 «Професійна освіта (Документознавство)», 015 «Професійна освіта (Цифрові технології)», 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» провели лекцію на тему «Архівна справа в Україні: історія та шляхи розвитку». На зв’язок зі сковородинівцями вийшла директорка Державного архіву Черкаської області, кандидатка історичних наук, доцентка Тетяна Клименко.
Захід відбувся за ініціативи гаранта освітньої програми бакалаврського рівня 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», докторки філософії, викладачки кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності Оксани Луцик в конференц-залі імені Василя Сухомлинського Університету Григорія Сковороди в Переяславі.
Традиційно, захід розпочався з вітального слова ректора УГСП, доктора історичних наук, кандидата політичних наук, професора Віталія Коцура. Крім того, до учасників лекції звернулася кандидатка історичних наук, доцентка, завідувачка кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності Алла Зленко.
Модерували засідання кандидат історичних наук, доцент, проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності Василь Дудар і ініціаторка заходу Оксана Олександрівна.
У ході лекції пані Клименко розповіла про роботу колективу Державного архіву Черкаської області в умовах війни. За її словами, деякі заклади освіти, які були пошкоджені внаслідок обстрілів рф, перевозили оригінали важливих документів саме в їхній архів. Вона ознайомила слухачів із прикладами першодруків документів, які на даний момент зберігаються у цій установі – різних століть і форматів.
Учасники також ознайомилися із хронологією розвитку архівної справи в Україні, законодавчою та нормативною базою архівної справи, поговорили про історію створення архівної системи, тенденції і перспективи функціонування архівних установ.
Сковородинівці обмінялися з пані Тетяною думками щодо подальшої співпраці. До обговорення цієї теми долучилася і директорка бібліотеки УГСП Ольга Шкира. Гостя також із задоволенням відповідала на усі запитання студентів і викладачів.
Делегація УГСП уже планує візит до Державного архіву Черкаської області і, можливо, в подальшому там буде організована практика наших здобувачів.
«Зважаючи на необхідність збереження інформації та документів, такі заходи допоможуть студентам зрозуміти важливість архівної справи та її ролі в суспільстві. А знання, які вони здобудуть, сприятимуть кар’єрному розвитку та виконанню їхніх професійних обов’язків», – зазначають у Державному архіві Черкаської області, а також додають: «Дякуємо організаторам за довіру та сподіваємося на плідну співпрацю у майбутньому».
Пресцентр кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності