Здобувачі ФГПОСТ пройшли навчальну практику із зоології хребетних: дізналися про що свідчить велика кількість кротовиння на Стогніївському шляху

Факультет гуманітарної освіти і соціальних технологій > Новини факультету > Здобувачі ФГПОСТ пройшли навчальну практику із зоології хребетних: дізналися про що свідчить велика кількість кротовиння на Стогніївському шляху

Чому на межі ландшафту мікрорайон Підварки ‒ р. Трубіж ‒ місто сонячного дня з’явилися висхідні потоки атмосферного повітря? Де зграя птахів родини Во́ронові або крукові (Corvidae) використовувала ширяючий політ, а де переміщення шляхом помахів? Які типи пристосувань у підготовці тварин до зими? Про що свідчить велика кількість кротовиння на Стогніївському шляху? Чому не варто викопувати ставки на лузі, висаджувати дерева і кущі вздовж «бетонки»? Які зміни вже відбулися з біотопом лугу внаслідок антропогенного втручання? Як визначати багаточисельні види дрібних тварин за визначниками, їх особливості та статус? – ці та інші проблеми намагалися опанувати майбутні вчителі біології, що навчаються на факультеті гуманітарно-природничої освіти та соціальних технологій, під час проходження навчальної практики із зоології хребетних упродовж середини листопада цьогорічної осені.

«В умовах сприятливої погоди, під час снігових днів та в процесі самостійної роботи корисним став репозитарій бібліотеки Університету Григорія Сковороди в Переяславі. Повнотекстові наукові роботи викладачів кафедри біології, методології та методики навчання, їх статті, посібники, зокрема, «Практикум із зоології хребетних» виявилися досить помічними при переході на on-line навчання» ‒ зазначає  викладач зоології хребетних, заслужений працівник освіти України, декан факультету фізичної культури, спорту та здоров’я, кандидат біологічних наук, доктор історичних наук, професор кафедри біології, методології і методики навчання Віктор Куйбіда.

Варто підкреслити, що ця дисципліна має на меті сформувати у студентів уявлення про морфологічне, таксономічне та екологічне різноманіття тваринного світу, висвітлити загальні закономірності морфо-біологічної еволюції тварин, роль тварин в науково-практичній діяльності людини, ознайомити з сучасними напрямками зоологічних досліджень та спрямувати набуті студентами знання на вирішення актуальних проблем збереження біорізноманіття, охорони та раціонального використання біологічних ресурсів та охорони здоров’я людини.

Пресцентр факультету гуманітарно-природничої освіти та соціальних технологій

Категорії