У середу, 18 листопада 2020 року, в дистанційному форматі, з використанням сервісу відеоконференцій Zoom, під час проходження навчальної практики з генетики і основ селекції здобувачами вищої освіти денної форми навчання спеціальностей 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) й 014 Середня освіта (Біологія) факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій, у рамках договірних відносин між ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» та Інституту розведення і генетики тварин імені М. В. Зубця провідними фахівцями наукової установи для практикантів було проведено цілу низку онлайн-лекції:
Сковородинівські здобувачі освіти могли прослухати лекції завідувачки відділу селекції великої рогатої худоби, кандидата сільсько-господарських наук Ольги Бірюкової на тему «Генетико-популяційні методи в скотарстві», старшої наукової співробітниці відділу генетики та біотехнології, кандидата сільсько-господарських наук Марії Добрянської – «Молекулярно-генетичні методи досліджень у тваринництві», лекцію «Збереження генофонду локальних і зникаючих порід сільськогосподарських тварин в Україні» старшої наукової співробітниці відділу генетики та біотехнології, кандидата сільсько-господарських наук Любов Стародуб, «Інбридинг у молочному скотарстві» завідувача лабораторії інформаційних систем, кандидата біологічних наук Дмитра Басовського та «Біотехнології у тваринництві. Формування групи корів-донорів та трансплантація ембріонів в Україні. Результати спільних досліджень» асистента кафедри птахівництва, якості та безпечності продукції Миколаївського національного аграрного університету Ірини Лютої.
Після кожної доповіді студенти, викладачі й наукові співробітники інституту дискутували та ділилися власними думками, спостереженнями, поглядами з приводу тих чи інших питань генетики, селекції і біотехнології.
Керівники практики доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри біології, методології і методики навчання ДВНЗ «Переяслав- Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» Юрій Шапран та кандидат педагогічних наук, доцент, заступник завідувача кафедри з навчальної роботи Людмила Довгопола разом зі здобувачами вищої освіти висловлюють щиру вдячність за організацію і проведення у дистанційному форматі змістовних лекцій директору Інституту розведення і генетики тварин імені М.В. Зубця НАНУ доктору сільсько-господарських наук, професору, член-кореспонденту НААН Юрію Полупану та його заступниці з наукової роботи, доктору с.-г. наук, професору, академіку НААН України Ковтун Світлані Іванівні та провідним фахівцям наукової установи. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю, якій не стає на заваді навіть повальна пандемія.
Прес-служба кафедри біології, методології і методики навчання